ПРЕЗИДЕНТ СООРОНБАЙ ЖЭЭНБЕКОВ «КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН МАМЛЕКЕТТИК СЫЙЛЫКТАРЫ МЕНЕН СЫЙЛОО ЖӨНҮНДӨ» ЖАРЛЫККА КОЛ КОЙДУ

  • 28.08.2020
  • 0
ПРЕЗИДЕНТ СООРОНБАЙ ЖЭЭНБЕКОВ «КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН МАМЛЕКЕТТИК СЫЙЛЫКТАРЫ МЕНЕН СЫЙЛОО ЖӨНҮНДӨ» ЖАРЛЫККА КОЛ КОЙДУ

Кыргыз Республикасынын Президенти Сооронбай Жээнбеков Кыргыз Республикасынын социалдык-экономикалык, интеллектуалдык жана маданий потенциалын өнүктүрүүгө олуттуу салым кошкондугу, кесиптик ишмердүүлүгүндө чоң жетишкендиктери үчүн, ошондой эле Кыргыз Республикасынын Көз карандысыздыгынын күнүнө карата «Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыктары менен сыйлоо жөнүндө» Жарлыкка кол койду.

 

Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыктары менен

сыйлоо жөнүндө

 

Кыргыз Республикасынын социалдык-экономикалык, интеллектуалдык жана маданий потенциалын өнүктүрүүгө олуттуу салым кошкондугу, кесиптик ишиндеги чоң жетишкендиктери үчүн, ошондой эле Кыргыз Республикасынын Көз карандысыздыгынын күнүнө байланыштуу төмөнкүлөр сыйлансын:

 

I даражадагы “Манас” ордени менен

 

Кудаяров Дуйшө КудаяровичИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын госпиталдык педиатрия кафедрасынын башчысы, Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын академиги;

 

II даражадагы “Манас” ордени менен:

 

Мамакеев Мамбет

Мамакеевич

И.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын госпиталдык хирургия кафедрасынын профессору, Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын академиги;

 

Султанов Оморакын, коомдук ишмер;

 

 

 

 

III даражадагы “Манас” ордени менен

 

Ашыралиев Кемелкоомдук ишмер;

 

“Даңк” медалы менен:

 

Джолдошева Салияпенсионер;

 

Рахимов Мамыржан Тойчиевич

 

Баткен шаарынын мэри;

 

Рахимов Ахмаджон КаримовичКара-Суу балдар-өспүрүмдөр  спорттук мектебинин эркин күрөш боюнча машыктыруучусу;

 

Султаналиева Рая МамакеевнаИ. Раззаков атындагы Кыргыз мамлекеттик техникалык университетинин  илимий иштер жана тышкы байланыштар боюнча проректору;

 

ыйгарылсын:

 

“Кыргыз Республикасынын эл артисти”

деген ардак наам:

 

Алсеитова Шайгуль ТоктакуновнагаТ. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артистине;

 

Бактыгулов Сталбек Алтымышовичкекомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү, композиторго;

 

Ивакова (Момушова) Гульмайрам Момушовнага

 

ырчы, аткаруучуга;
Малдыбаева Жылдыз Абдыласовнагакомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө;

 

Урманов УркангаА. Изибаев атындагы Кыргыз мамлекеттик циркинин артистине;

 

“Кыргыз Республикасынын эл жазуучусу”

деген ардак наам:

 

Байгазиев Советбек Орозкановичкежазуучу, Кыргыз билим берүү академиясынын башкы илимий кызматкерине;

 

Станалиев Самсак Станалиевичкежазуучу, “Ала-Тоо” журналынын башкы редакторуна;

 

“Кыргыз Республикасынын эл акыны”

деген ардак наам

 

Закирова Тазагүлгөакын, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

 

 “Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген артисти”

деген ардак наам:

 

Аликеев Малик Жунушовичке Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын
“Эл ырчысы–Эстебес тобу” фольклордук тобунун солистине;

 

Конушева Гульшан НиязбековнагаК. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын атайын фортепиано кафедрасынын башчысына;

 

Касымов ДуйшенбеккеТ. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын К. Орозов атындагы Кыргыз мамлекеттик академиялык эл аспаптар оркестринин артистине;

 

Кочорбаев Рахатбек СардарбековичкеБишкек шаарындагы № 5 балдар музыкалык мектебинин комуз классы боюнча мугалимине;

 

Стамкулова Феруза ИкрамовнагаА. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын солистине;

 

Черикчиева Токтобубу Апышовнагаырчы, Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Советтер Союзунун Баатыры, генерал-лейтенант К. Усенбеков атындагы Аскер институтунун маданий иш- чараларды өткөрүү боюнча инструкторуна;

 

“Кыргыз Республикасынын маданиятына

эмгек сиңирген ишмер” деген ардак наам:

 

Айтпаева Гульнара Амановнага“Айгине” маданий-изилдөө борборунун директоруна;

 

Асакеева Бурул Амантуровнагабалдардын “Рабаят” чыгармачылык бирикмесинин жана “Рабаят” кɵчмɵ куурчак театрынын жетекчисине;

 

Бостонкулов Маматибраимгеырчы-композитор, акын, драматург, жазуучу, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

Джапаркулова Венера СамарбековнагаКыргыз Республикасынын Маданият, маалымат жана туризм министрлигине караштуу М. Абдраев атындагы Республикалык атайын музыкалык орто мектеп-интернатынын мугалимине;

 

Исабаева Жыпаркүл Ошуровнагажазуучу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсү, “Кыргыз Туусу” гезитинин редакциясынын маданият бөлүмүнүн башчысына;

 

Калилов КадыргаКыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын “Биринчи радио” коомдук радиоканалынын комментаторуна;

 

Калыбеков Нурланбек Осконалиевичкежазуучу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

Камчыбекова УулбүбүгөОш облусунун Ноокат райондук маданият үйүнүн ийриминин жетекчисине;

 

Касымова Мария АбдыжапаровнагаА. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын балетмейстерине;

 

Мамбеталиева Орозган Асаналиевнагасүрөтчү, “Кыргызстандын сүрөтчү жана көркөм өнөр таануучу аялдар ассоциациясы” коомдук бирикмесинин төрагасына;

 

Маткеримова Тилек Борончиевнагаырчы, хор уюштуруучу, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

Оторбаев Түгөлбек Турпановичке акын, журналист, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” жана “Кыргыз Республикасынын журналисттер союзу” коомдук бирикмелеринин мүчөсүнө;

 

Пасанова Зинакангаакын, жазуучу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

Турумбаева Чолпон Мукашовнагакомузчу, дирижер, Б. Бейшеналиева атындагы Кыргыз мамлекеттик маданият жана искусство университетинин доцентине;

 

Чокиев Турдубек Асановичкекомпозитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген врачы”

деген ардак наам:

 

Амангелдиева Канчайм АскаровнагаКаракол шаардык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун санитардык-бактериологиялык лабораториясынын башчысына;

 

Болотбеков Бакытбек АбдылдаевичкеЧүй облустук бириккен ооруканасынын директоруна;

 

Дворкин Михаил ИцковичкеИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын үй-бүлөлүк медицина кафедрасынын доцентине;

 

Джузумалиева

Кулжамал Сардаровнага

Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Улуттук госпиталдын анестезиология жана реанимация бөлүмүнүн башчысына;

 

Кыргызбаев ЖекшенбеккеЫсык-Көл райондук аймактык оорукананын хирургия бөлүмүнүн хирург-врачына;

 

Cарымсаков

Талантбек Бектемировичке

Бишкек шаардык травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун медициналык тез жардам бөлүмүнүн башчысына;

 

Тулегабылова Нургуль МукашевнагаКыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын алдындагы “Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын клиникалык ооруканасы” мамлекеттик мекемесинин диагностика бөлүмүнүн башчысына;

 

Тилеков Эрнис АбдышевичкеКыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Улуттук онкология жана гематология борборунун директоруна;

 

“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген куруучусу”

деген ардак наам:

 

Джоошбеков Болотко “МАКСАТ” көп тармактуу өндүрүштүк фирмасы”  жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директоруна, Токмок шаары;

 

Иязалиев Тургунбек Токтосуновичке“Кант цемент заводу” ачык акционердик коомунун курулуш участкасынын начальнигине;

 

Кыдыров Абдыкайым Джалаловичке“Сандвич” жоопкерчилиги чектелген коомунун директоруна, Ош шаары;

 

Маралбаев Асылбек Осконбаевичке“ДСК “Азат” ачык акционердик коомунун “СМУ-3” жоопкерчилиги чектелген коомунун өндүрүш боюнча директорунун биринчи орун басарына, Бишкек шаары;

 

Сагынбеков КарыпбеккеКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик соттук-эксперттик кызматынын курулуш-техникалык экспертизалар башкармалыгынын начальнигине;

 

“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген мугалими”

деген ардак наам:

 

Асанкадырова
Гулумкан Асанкадыровнага
Бишкек шаарынын А. Молдокулов атындагы Улуттук инновациялык технологиялар мектеп-лицейинин башталгыч класстарынын мугалимине;

 

Аттокурова УрнисагаЧүй облусунун Чүй районундагы
А. Жансеитов атындагы орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалимине;

 

Бапышова НуржамалгаЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы И. Умаров атындагы
№ 9 орто мектебинин тарых мугалимине;

 

Байматов НуркалыйгаБишкек шаарындагы А. Каниметов атындагы № 1 гимназия-интернатынын директоруна;

 

Джунушева Чолпон МелсбековнагаБишкек шаарындагы № 70 мектеп-гимназиясынын окуу-тарбиялоо комплексинин директоруна;

 

Жаңыбаева Гүлжамал АкуновнагаЫсык-Көл облусунун Түп районундагы Ж. Ашымов атындагы  № 20 Арал жалпы орто билим берүү мектебинин директоруна;

 

Селезнева Елена БорисовнагаБишкек шаарындагы № 26 француз тилин тереңдетип окутуучу гимназия-комплексинин директоруна;

 

“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген юристи”

деген ардак наам

 

Осконбаев Эмиль ЖолдошевичкеКыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Конституциялык палатасынын төрагасынын орун басарына;

“Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген экономисти”

деген ардак наам:

 

Джаилов Джумабек СатаевичкеМ. Рыскулбеков атындагы Кыргыз экономикалык университетинин үзгүлтүксүз ачык билим берүү институнунун профессоруна;

 

Шамшиев НасирдингеКыргыз Республикасынын Экономика министрлигинин кызмат көрсөтүү чөйрөсүн өнүктүрүүнүн  макроэкономикалык саясаты башкы башкармалыгынын кызмат көрсөтүү чөйрөсүн өнүктүрүү саясатын координациялоо бөлүмүнүн башчысына;

 

“Кыргыз Республикасынын илимине эмгек сиңирген ишмер”

деген ардак наам

 

Асанканов АбылабеккеКыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын
Б. Джамгерчинов атындагы тарых, археология жана этнология иститутунун  директоруна;

 

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Алиев Аскербек ТукешовичкеБишкек шаарынын мэриясынын “Бишкек наабайкана” муниципалдык ишканасынын директоруна;

 

Эгамбердиева Джумагулгө“Мамлекеттик камсыздандыруу уюму” ачык акционердик коомунун башкармасынын төрагасына;

 

“Кыргыз Республикасынын мамлекеттик кызматына

эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

 

Абдижаминов

Султанали Маматашимовичке

 Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын документтик камсыздоо жана коомчулук менен байланыш боюнча бөлүмүнүн башчысына;

 

Баймырзаева Шаазада КасымовнагаКыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Жалал-Абад облусунундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын документтик камсыздоо жана коомчулук менен байланыш боюнча бөлүмүнүн башчысына;

 

“Кыргыз Республикасынын саламаттык сактоосуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам

 

Омуралиева Мунаркан АзимовнагаБишкек шаарынын Биринчи май райондук бириккен үй-бүлөлүк медицина борборунун директоруна;

 

“Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнө

эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Ситоленко Андрей ВладимировичкеБишкек шаарынын И.В. Гёте атындагы № 23 окуу-тарбиялоо гимназия-комплексинин директоруна;

 

Иметов БукарбайгаОш мамлекеттик университетинин музыкалык тарбиялоо усулу, теориясы жана хорго дирижерлук кылуу кафедрасынын профессоруна;

 

Шакеева Чынара АсановнагаКыргыз-Россия билим берүү академиясынын ректоруна;

 

Молдобаев Жусуп

Шералиевичке

 

Ош облусунун Ноокат шаарындагы
А. Абдуваитов атындагы орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалимине;

 

   
Халилов Абдыганы ДарманбековичкеЖ. Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин журналистика факультетинин мезгилдүү басма сөз кафедрасынын доцентине;

 

Момуналиев СатканбайгаОш мамлекеттик университетинин кыргыз филологиясы жана журналистика факультетинин филологиялык билим берүү технологиялары кафедрасынын башчысына;

 

Эсенкулов Нурмамат ЖокеновичкеИ. Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин проректоруна;

 

“Кыргыз Республикасынын өнөр жайына

эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Кадыров Суюндук Кадыровичке“Кант-Сүт” жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директорунун  кеңешчисине, Бишкек шаары;

 

“Кыргыз Республикасынын айыл чарбасына

эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Бакиров Турсунбек КамчыбековичкеКыргыз Республикасынын Айыл чарба, тамак-аш өнөр жайы жана мелиорация министрлигинин Жайыт, мал чарба жана балык чарба департаментинин директоруна;

 

Досаев Ренад Абдулаевичке“Балык чарба ассоциациясы” юридикалык жактардын бирикмесинин директоруна, Бишкек шаары;

 

Черныш Иван Васильевичке“Заря” айыл-чарба үрөнчүлүк кооперативинин башкармасынын төрагасына, Ак-Суу району, Ысык-Көл облусу;

 

“Кыргыз Республикасынын калкты тейлөө чөйрөсүнө эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Орозбаев Маматка

 

коомдук ишмерге;
Садыкова Джылдыз Сейтбековнага“Рука в руке” аутист балдардын ата-энелеринин коомдук бирикмесинин төрагасына, Бишкек шаары;

 

Кыргыз Республикасынын транспортуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Астионов Александр Ивановичке“Avia Traffic Company” (Авиа Траффик Компани) жоопкерчилиги чектелген коомунун сапат жана коопсуздук стандарттары башкармалыгынын начальнигине, Бишкек шаары;

 

“Кыргыз Республикасынын дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер” деген ардак наам:

 

Кенжебаев Байгазы БобуновичкеКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинин алдындагы Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясынын кыз-келиндер арасында күрөш боюнча Кыргыз Республикасынын улуттук курама командасынын улук машыктыруучусуна;

 

Нишанов АбдыгапыргаБаткен шаардык балдар жана өспүрүмдөр спорт мектебинин волейбол боюнча машыктыруучусуна;

 

Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы менен сыйлансын:

 

Абакирова Бурул АскарбековнаБишкек шаарынын Биринчи май районунун бириккен үй-бүлөлүк медицина борборунун медициналык айымы;
Абдисатаров КамбаралиКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Республикалык жаратылышты коргоо жана токой тармагын өнүктүрүү фондунун алдындагы Ош-Баткен жергиликтүү жаратылышты коргоо жана токой тармагын өнүктүрүү фондунун директору;

 

Анаркулов Бектур СуйоркуловичБишкек шаардык травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун № 1 травматология бөлүмүнүн башчысы;

 

Аширалиев ТөлөгөнНарын облусунун Нарын районунун  А. Сыдыков атындагы № 9 орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалими;

 

Баймуратов Залкарбек АширбаевичБаткен облусунун Кадамжай аймактык ооруканасынын директору;

 

Байтакова Гульнара КалыбаевнаА. Осмонов атындагы Кыргыз Республикасынын Улуттук китепканасынын илимий катчысы;

 

Балбакова Джамалкан СултаналиевнаЧүй облусунун Токмок шаарынын
№ 11 жалпы орто билим берүүчү мектеп-лицейинин директору;

 

Ботокараев Бакытбек Пазылович“Жалалабат адистештирилген көчмө механизацияланган колоннасы” ачык акционердик коомунун директору, Жалал-Абад шаары;

 

Бубаева Тынар

Искановна

Ош облусунун Өзгөн районунун
К. Раимбеков атындагы мектеп-гимназиясынын физика мугалими;

 

Гайченя Раиса

Остаповна

Кыргыз Республикасынын Транспорт жана жол министрлигинин алдындагы Жол чарба департаментинин № 35 жол тейлөө мекемесинин башкы адиси;

 

Давлетов Турдакун БакировичЫсык-Көл облусунун Балыкчы шаардык кеңешинин депутаты;

 

Досалиев Султан

Ташболотович

Кыргыз Республикасынын  Президентинин Аппаратынын маалыматтык саясат бөлүмүнүн эксперти;

 

Екимовский Ян Александрович“TEZ JET” жоопкерчилиги чектелген коомунун аткаруучу директору, Бишкек шаары;

 

Жолдубаев Жеңишбек Кудайбердиевич“Ноокат үрөндүк картошка өндүрүүчүлөр кооперативи” айыл-чарба кооперативинин директору, Ноокат району, Ош облусу;

 

Жусупова Гульнара АдыловнаТалас облустук ВИЧ-инфекциясын алдын алуу жана күрөшүү борборунун эпидемиологунун жардамчысы;

 

Замирбекова Нуржан ЗамирбековнаИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын гигиена сабактары кафедрасынын ординатору;

 

Исираилов Бактыбек Мамбетович“Кант-Сүт” жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директорунун  кеңешчиси, Бишкек шаары;

 

Исраилова Бермет КойчумановнаНарын аймактык ооруканасынын инфекцияны контролдоо боюнча адиси;

 

Каджиева Тамиля Сергеевна Чүй облустук китепканасынын директору;

 

Казыбаев Нурдин АлышбаевичТ. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын башкы директорунун орун басары;

 

Кенжебаева Гулбара КозубаевнаОш облустар аралык бириккен клиникалык ооруканасынын төрөт станционарынын башчысы;

 

Кыргызбаева Гульзада КыргызбаевнаЫсык-Көл облустук бириккен ооруканасынын невролог-врачы;

 

Медетбеков Казбек МалабековичКыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Талас облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын региондорду өнүктүрүү бөлүмүнүн башчысы;

 

Молдалиева Махабат Орозбековна журналист, акын, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсү;

 

Молдалиева Замиркуль АбыкановнаКыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин алдындагы “Балажан” республикалык эстетикалык тарбиялоо окуу-усулдук борборунун директорунун окуу-тарбиялоо бөлүгү боюнча орун басары;

 

Мусаев Бактыбек Имашевичсүрөтчү, “Кыргыз Республикасынын сүрɵтчүлɵр союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү;

 

Оморов Ашыркул ОрозбаевичКыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын басма сөз- кызматынын улук консультанты;

 

Орозобеков

Барчынбек Орозобекович

Нарын облусунун Жумгал районунун Чаек айылынын жергиликтүү кеңешинин депутаты, “Чаек ынтымагы” фракциясынын лидери;

 

Осмонов Нурлан ИбраимовичКыргыз Республикасынын Маалыматтык технологиялар жана байланыш мамлекеттик комитетинин алдындагы “Атайын байланыш кызматы” мамлекеттик ишканасынын башкы директору;

 

Пшеничников Михаил Алексеевич“Альфа Телеком” жабык акционердик коомунун маалыматтык технологияларды эксплуатациялоо боюнча департаментинин жетекчиси;

 

Райымбекова Лира Кадыркуловна Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын
А. Үсөнбаев атындагы “Эл шайырлар” фольклордук тобунун артисти;

 

Рысов Аскат ЭшмаматовичИ.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын жалпы хирургия кафедрасынын ординатору;

 

Сагындыков Нурланбек АсанкариевичКыргыз Республикасынын Улуттук банкынын башкармасынын мүчөсү;

 

Сайдаев Аттокур ШарабидиновичЖалал-Абад облусунун Сузак районунун Т. Байзаков атындагы № 77 жалпы билим берүү орто мектебинин орус тили жана адабияты мугалими;

 

Самыйкожо Мирлан“Айтыш” коомдук фондунун теңтөрагасы;

 

Самыкбаева Зоя КалкановнаКыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттигинин алдындагы Спорттун улуттук түрлөрү боюнча дирекциясынын улук усулчусу;

 

Сатаев Кубанычбек Чубакович

 

ырчы, обончу;

 

Сергеев Вадим
Юрьевич
“Garden Lake” жоопкерчилиги чектелген коомунун жетекчиси, Ысык-Көл облусу;

 

Степанюк Богдан АнатольевичЧ. Айтматов атындагы Мамлекеттик улуттук орус драма театрынын актеру;

 

Сыдыков Дɵɵлɵтбек Качкынович

 

манасчы;
Терещенко Михаил Александрович“Заря” айыл-чарба үрөнчүлүк кооперативинин механизатору, Ак-Суу району, Ысык-Көл облусу;

 

Тюлегенов Табалды Кадырович“Таара” фермасынын башчысы, Жети-Өгүз району, Ысык-Көл облусу;

 

Чекиров Кубатбек Асангазиевич“Кут Билим” гезитинин башкы редактору, ВВС кыргыз кызматынын редактору;

 

Чинбердиев Увайдилла СуюмбаевичЖалал-Абад облусунун Сузак районундагы Барпы айылынын жергиликтүү кеңешинин депутаты, “Алис-Суу” жоопкерчилиги чектелген коомунун директору;

 

Ысманова ЗувайдаБаткен облустук мектеп-гимназия интернатынын информатика мугалими.

 

Кыргыз Республикасынын

Президенти  С.Ш. Жээнбеков

Бөлүшүү

Комментарийлер