БИОЛОГИЯ БОЮНЧА ЭЛ АРАЛЫК МЕЛДЕШТЕ 19 ОКУУЧУ БАЙГЕЛҮҮ ОРУНГА ЭЭ БОЛДУ

  • 06.06.2022
  • 0
БИОЛОГИЯ БОЮНЧА ЭЛ АРАЛЫК МЕЛДЕШТЕ 19 ОКУУЧУ БАЙГЕЛҮҮ ОРУНГА ЭЭ БОЛДУ

Кыргызстандык 138 окуучу Британиянын биология боюнча «Biology Challenge 2022» олимпиадасына катышты.

«Biology Challenge 2022» олимпиадасы 13-15 жаштагы окуучулардын арасында жаратылыш дүйнөсүнө болгон кызыгууну арттыруу жана мектеп программасынан тышкары биологияны изилдөөгө түрткү берүү максатында өткөрүлөт.

Быйыл дүйнөнүн төрт бурчунан 27 миңден ашуун окуучу катышкан сынакта кыргызстандык 19 окуучуга алтын, күмүш жана коло сертификаттар тапшырылды.

Алтын сертификат

1. Данияр Гаипов, Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи, 9-класс

Мугалим – Эльбрус Тажибаев.

 

Күмүш сертификат

2. Дарика Марипбаева, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

3. Ислан Исакжанов, «Манас-Ата» Талас лицейи, 9-класс

Мугалим – Даян Мелисов

4. Жанар Аламанова — Зияш Бектенов атындагы Ысык-Көл лицейи, 9-класс

Мугалим – Саадат Кадырова

5. Байзак Карыпжанов, «Манас-Ата» Талас лицейи, 9-класс

Мугалим – Бактынур Ажыбаев

 

Коло сертификат

6. Арген Тураров, Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи, 9-класс

Мугалим – Улукбек Жумалиев

7. Айдана Тургунбаева, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

8. Венера Жаркынбаева, Курманжан Датка атындагы Ош лицейи, 8-класс

Мугалим – Айгул Жумабекова

9. Нодирабегим Абдурахманова, Курманжан Датка атындагы Ош лицейи, 8-класс

Мугалим – Айгул Жумабекова

10. Азирет Жолдошалиев, Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи, 9-класс

Мугалим – Улукбек Жумалиев

11. Аяна Акжолова, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

12. Эмилбек Бакиров, Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейи, 8-класс

Мугалим – Чынгыз Тилебалдиев

13. Наржан Толубаева, Курманжан Датка атындагы Ош лицейи, 8-класс

Мугалим – Айгул Жумабекова

14. Жумагул Азаматова, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

15. Арген Ишеналиев, Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейи, 9-класс

Мугалим – Бактынур Ажыбаев

16. Эмил Касымбеков, Жусуп Баласагын атындагы Нарын лицейи, 8-класс

Мугалим – Бактынур Ажыбаев

17. Зульфия Апсаматова, Курманжан Датка атындагы Ош лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгул Жумабекова

18. Мелита Самиева, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 9-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

19. Дана Айсаева, Бишкектеги “Айчүрөк” лицейи, 8-класс

Мугалим – Айгерим Жолдошалиева

Бөлүшүү

Комментарийлер