БИШКЕК ШААРЫ БОЮНЧА 2019-2020-ОКУУ ЖЫЛЫНЫН МЕКТЕП ОКУУЧУЛАРЫНЫН РЕСПУБЛИКАЛЫК ОЛИМПИАДАСЫНЫН III ЭТАБЫНЫН ЖЕҢҮҮЧҮЛӨРҮНҮН ТИЗМЕСИ

  • 10.07.2020
  • 0
БИШКЕК ШААРЫ БОЮНЧА 2019-2020-ОКУУ ЖЫЛЫНЫН МЕКТЕП  ОКУУЧУЛАРЫНЫН РЕСПУБЛИКАЛЫК ОЛИМПИАДАСЫНЫН III  ЭТАБЫНЫН ЖЕҢҮҮЧҮЛӨРҮНҮН ТИЗМЕСИ

 

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Карыбекова Сезим,

11- класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

Бишкек шаарындагы № 68                               окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыСыдыкова Бурул Жарбаңбаева
2Мыктыбек кызы Аида, 10 -классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Бишкек шаарындагы № 74 мектеп-лицейиСапалова Айнура Асановна
3Эрнисбеков Акылбек, 10 -классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Бишкек шаарындагы № 78 мектеп-гимназиясыТурсункулова Жумагуль Юсуповна
4Сыдыкова Айжан,

11- класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

Бишкекшаарындагы № 51 мектеп-гимназиясыОмурбекова Жылдыз Нааматбековна
5Алиева Алтынай,

11- класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Бишкек шаарындагы № 20       окуу-тарбия комплекс                    мектеп- гимназиясыЧолпонкулова Айнура Бердибаевна
6Мурзабекова Айназик, 11- классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Бишкек шаарындагы                                            № 6 Автордук окуу-тарбия комплекс мектеп-гимназиясыАбдыкеева Эркин Мамбетсеитовна
7Акимбекова Ксения, 10 -классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

 

I

Бишкек шаарындагы     № 17 окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыГерасименко Юлия Владимировна
8Аскарбекова Айжан, 11 -классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

 

II

Бишкек шаарындагы № 70                       окуу-тарбия комплекс                                  мектеп — гимназиясыСветличная Инесса Анатольевна
9Савчук Анастасия,  10 -классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

 

III

Бишкек шаарындагы А. П. Чехов атындагы мектебиКоновалова Лариса Александровна
10Алтынбекова Канышай,  10- классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

 

I

Бишкек шаарындагы № 69                                        Т.  Сатылганов атындагы                       окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыКаниетова Толкун Каниетовна
11Касымова Айке,

11- класс

Орус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

 

II

Бишкек шаарындагы                                        «Анадолу” кыргыз-түрк лицейиМусаева Рахима Исировна
12Журабаева Фатима, 11- классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

III

 Бишкек шаарындагы                                        “Давха” мектебиДжумалиева Майрамкан Абыкановна
13Курманова Акылай,

11- класс

Англис тили

(базалык)

 

I

Бишкек шаарындагы                                        № 40 орто жалпы билим берүүчү мектебиБуранова Фаризат Баймуханбетовна
14Усенканова Селима, 11- классАнглис тили

(базалык)

IIБишкек шаарындагы                                        № 33     мектеп-гимназиясыРузиева Наталья Владимировна
15Беннет Мария-Анара, 9-классАнглис тили

(базалык)

IIIБишкек шаарындагы                                        № 33 мектеп-гимназиясыРузиева Наталья Владимировна
16Торогельдиева Сайкал, 11-классАнглис тили

(тереңдетилген)

I «Айчүрөк» Бишкек лицейиТыналиева Чолпон Маратовна
17Джураева Саадат,                       11-классАнглис тили

(тереңдетилген)

IIБишкек шаарындагы                                        № 13 окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыДанилова Наталья Васильевна
18Алмазбек уулу Омурбек, 11-классАнглис тили

(тереңдетилген)

IIIЧ.Айтматов атындагы Бишкек лицейиУйсал Зумрат Ихияевна
19Дуйшеналиев Адиль, 11- классМатематика

(базалык)

IБишкек шаарындагы                                        № 23 окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыИсмаилова Садагат Юсуповна
20Турсунов Абдумалик, 7- классМатематика

(базалык)

IIБишкек шаарындагы       “Келечек” Билим берүү комплексиИшматов Махаматхан
21Дримблев Георгий, 11 — классМатематика

(базалык)

IIIБишкек шаарындагы                                        № 37 мектеп-гимназиясыАфанасьева Алла Юрьевна
22Казатов Ильяс,

11- класс

Математика

(базалык)

IIIБишкек шаарындагы Кыргыз-Орус славян университетинин жалпы орто билим берүү мектебиПанкова Ирина Геннадьевна
23Сулайманов Тимур, 11- классМатематика

(тереңдетилген)

IБишкек шаарындагы                                        “Газпром Кыргызстан”  мектебиПономарева Наталья Борисовна
24Джусупов Жантай,

11- класс

Математика

(тереңдетилген)

IБишкек шаарындагы      № 61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиДавыдова Инна Афанасьевна
25Кыштобаев Айдар, 10- классМатематика

(тереңдетилген)

IIБишкек шаарындагы   № 61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиИсмаилова Таисия Александровна
26Белеков Мырзабек,

10 -класс

Математика

(тереңдетилген)

IIЧ.Айтматов атындагы Бишкек лицейиАскаров Азамат Бешмырзаевич
27Эсенгулов Эрбол,    10 — классМатематика (углубленный)IIIБишкек шаарындагы   № 61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиИсмаилова Таисия Александровна
28Мамытов Кылычбек,

11- класс

Физика

(базалык)

 

I

 Бишкек шаарындагы     № 47 жалпы билим берүүчү орто мектебиВолкова Ирина Гильевна
29Темиров Алишер,              11 классФизика

(базалык)

 

II

Бишкек шаарындагы    № 6Автордук окуу-тарбия комплекс мектеп-гимназиясыПавленко Людмила Владимировна
30Субанбекова Алтынай, 11- классФизика

(базалык)

 

III

Бишкек шаарындагы   № 84 жалпы билим берүүчү орто мектебиКудайбердиева Нурайым Токтомамытовна
31Абдразаков Чингиз,

11- класс

Физика

(тереңдетилген)

IБишкек шаарындагы   № 61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиДолматова Елена Станиславовна
32Атабеков Темирбек,

10- класс

Физика

(тереңдетилген)

IIБишкек шаарындагы   № 61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиКаланходжаева Мавлюда Шавкатовна
33Погорелов Артем,  10- классФизика

(тереңдетилген)

IIIБишкек шаарындагы                                        “Газпром Кыргызстан” мектебиРусских Илья Викторович
34Ондрина Надежда,

10 -класс

Химия

(базалык)

IБишкек шаарындагы   №61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиЛантухова Наталья  Валентиновна
35Миклухин Тихон,

10- класс

Химия

(базалык)

IIБишкек шаарындагы   №61 Автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплексиЛантухова Наталья  Валентиновна
36Абдалиев Азим,

11- класс

Химия

(базалык)

IIIБишкек шаарындагы                                         № 23окуу-тарбия комплекс мектеп — гимназиясыПаремская Светлана Геннадьевна
37Мамбетов Камил,

10 -класс

Химия

(тереңдетилген)

IЧ.Айтматов атындагы Бишкек лицейиДжалалов Айбек Акрамович
38Ахматова Мээрим,

11- класс

Химия

(тереңдетилген)

IIБишкек шаарындагы    Кыргыз Мамлекеттик медициналык академиясынын алдындагы лицейиЖуйко Тамара Михайловна
39Амирова Салтанат, 11- классХимия

(тереңдетилген)

 

III

Бишкек шаарындагы                                            № 6 Автордук окуу-тарбия комплекс мектеп-гимназиясыВолошина Елена Александровна
40Кадырова Айгерим,

11- класс

Биология

(базалык)

IБишкек шаарындагы                                        № 31 мектеп-гимназиясыТе Анатолий Алексеевич
41Асылбекова Назикай, 10 -классБиология

(базалык)

IIБишкек шаарындагы                                        № 63 мектеп-гимназиясыУмралиева Гульмира Бочоновна
42Рамазанова Элима,      10 -классБиология

(базалык)

IIIБишкек шаарындагы                                        № 56жалпы билим берүүчү орто мектебиШолух Елена Ивановна
43Попов Артем,

11- класс

Биология

(тереңдетилген)

IБишкек шаарындагы                                        Кыргыз Мамлекеттик медициналык академиясынын алдындагы лицейиСмаилбекова Жылдыз Смаилбековна
44Эрматов Искендер,

11- класс

Биология

(тереңдетилген)

IIБишкек шаарындагы     Кыргыз Мамлекеттик медициналык академиясынын алдындагы лицейиСмаилбекова Жылдыз Смаилбековна
45Джумабекова Бермет, 11- классБиология

(тереңдетилген)

IIIБишкек шаарындагы                                        № 12окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыВеликородова Марина Яковлевна
46Орозали уулу Эраалы, 10- классГеография 

I

Бишкек шаарындагы                                        № 84жалпы билим берүүчү орто мектебиАсылбекова Лариза Болотбековна
47Шаипова Сайкал,                     11- классГеографияIIБишкек шаарындагы                                        № 63 мектеп-гимназиясыБогданова Яна Алексеевна
48Бейшембаев Акбар,10- классГеографияIIIБишкек шаарындагы  Г.Гмайнер атындагы мектеп-комплексиСагынбекова Нургуль Мыктыбековна
49Алик кызы Элина, 10-классТарыхIБишкек шаарындагы                                        № 29окуу-тарбия комплекс мектеп- гимназиясыНелина Ольга Ивановна
50Жекшенбеков Мээримбек, 11- классТарыхIIБишкек шаарындагы                                        «Анадолу” кыргыз-түрк лицейиМурзалиева Сайра Кочековна
51Баймешова Майя,                 10 -классТарыхIIIБишкек шаарындагы                                        № 56жалпы билим берүүчү орто мектебиНазаренко Светлана Андреевна
52Айдаров Артур,

10 -класс

Информатика 

I

Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейиУрайымов Кылыч Адылжанович
53Дыйканбаев Талант,                    9 -классИнформатика 

II

Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейиУрайымов Кылыч Адылжанович
54Давлетов  Ислам,    10 — классИнформатика 

III

Ч.Айтматов атындагы Бишкек лицейиУрайымов Кылыч Адылжанович

Ош шаары боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Сыдыкова Эркайым, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш шаарындагы № 50                       П. Ж. Нышанов атындагы мектеп-гимназиясыМураталиева Эркайым Аманбаевна
2Адылбекова Айназик, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш шаарындагы № 27 XXIV Партсьезд атындагы орто мектебиМаткаримова Гүлбайра Абдимомуновна
3Өскөнбай кызы Нуркыз, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIКурманжан Датка Ош лицейиОрмотоева Росита Корчубековна
4Сайпидин кызы Үпөл, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IКурманжан Датка Ош лицейиАбдыкаарова Акмарал Абдираимовна
5Жасанова Айназик,         9-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш шаарындагы № 14 Каныбек Алтыбаев атындагы орто мектебиУмаралиева Жамила Шарабидиновна
6Мамадиярова Айтолкун, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус  тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш шаарындагы № 2 мектеп-гимназиясыАбдужапарова Айгүл Кадыровна
7Алимканова Тамара, 9-классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш шаарындагы № 20 Исхак Раззаков атындагы мектеп-гимназиясыУсканбаева Жаннат Аскаровна
8Абдурахманова Дилором,10 -классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус  тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш шаарындагы «Ага-Хан» мектебиПолищук Марина Витальевна
9Козибаева Таңсулуу, 11-классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш шаарындагы № 3                                      М. В. Ломоносов атындагы мектеп-гимназиясыБакешова Азырахан Акматалиевна
10Мадамбекова Бермет, 10-классОрус  тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш шаарындагы № 20 Исхак Раззаков атындагы мектеп-гимназиясыХасанова Саида Хасилджановна
11Касымбек уулу Муса, 11-классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз/өзбек тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Ыйман» гимназиясыЖанибекова Махаббат Назарбековна
12Алимбаева Нурмира, 11-классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз/өзбек тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш шаарындагы № 40                                    С. П. Королев атындагы орто мектебиЭркебаева Акмарал Абдиманаповна
13Исмаилова Бегимай, 9-классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз/өзбек тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиАйдралиева Чыныгул
14Латибжанов Абдулазиз, 11-классАнглис тили (базалык)IОш шаарындагы № 21                   А. С. Пушкин атындагы         мектеп-гимназиясыХалилова Нилуфар Махамаджановна
15Рыбалкина Екатерина, 11-классАнглис тили (базалык)IIОш шаарындагы № 6                                      А. С. Макаренко атындагы мектеп — гимназиясыЧепурная Оксана Игоревна
16Захидов Абубакир,         9-классАнглис тили (базалык)IIIОш шаарындагы № 8 мектеп-гимназиясыАхмедова Одинахан Абдухаликовна
17Азимова Уулжан,           9-классАнглис тили (тереңдетилген)IОш шаарындагы Кыргызстан эл аралык мектеби Дарла Диаманте
18Таалайбекова Айтурган, 10-классАнглис тили (тереңдетилген)IОш шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясыБитько Надежда Николаевна
19Жусупова Нигина,   11-классАнглис тили (тереңдетилген)IIОш шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясыИбатуллина Эльвира Рафиковна
20Эгемберди кызы Мээрим, 11-классАнглис тили (тереңдетилген)IIIКурманжан Датка Ош лицейиКудайбердиева Чолпон Сапарбаевна
21Бекенов Байэл,                  11-классТарыхIОш шаарындагы № 18 А. Навои атындагы мектеп-лицейиБабаназар уулу Исабек
22Шукурбеков Мекен,

10-класс

ТарыхIIОш шаарындагы «Мээрим» балдар билим борборуНасиров Табылды Абдразакович
23Сабиров Акбарс,

9-класс

ТарыхIIIОш шаарындагы № 14 Каныбек Алтыбаев атындагы орто мектебиДүйшеева Максаткан Акуновна
24Салиева Аксаамай,

10-класс

ГеографияIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиБаймуратова Феруза Апиевна
25Кумар кызы Аида,

10-класс

ГеографияIIОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Билим» лицейи Айип уулу Ибрайим
26Мукумова Гүлбурак, 11-классГеографияIIIОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Ыйман» гимназиясыШербаев Манасбек Нематиллаевич
27Аскаралиева Малика, 10-классМатематика (базалык)IОш шаарындагы № 18 А. Навои атындагы мектеп-лицейиМаматова Алтынай
28Масалбекова Арууке, 10-классМатематика (базалык)IIОш шаарындагы «Олимп» мектеп-гимназиясыБашиева Наталья Борисовна
29Ёкуббекова Шахзода Бахтиёр кизи,9-классМатематика (базалык)IIIОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Ыйман» гимназиясыАбдукадыр кызы Айчүрөк
30Абдирасулов Адилбек, 11-классМатематика (тереңдетилген)IОш «Сема» лицейиХазиралиев Абдирахмон Махамаджанович
31Апиев Эрдан,

10-класс

Математика (тереңдетилген)IОш «Сема» лицейиЗафер Мирач
32Урулбаева Нуриза,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIКурманжан Датка Ош лицейиСулейман Чолак
33Омошов Садыкбек,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиЖакыпова Омуна
34Нурматова Элина,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIIОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Билим» лицейи Каныбекова Назгүл Каныбековна
35Джалалов Шайхидин,11-классФизика (базалык)IОш шаарындагы № 7                             Н. Нариманов атындагы мектеп-гимназиясыХамидова Хикиматхан Джураевна
36Арапбаева Нурайым,10-классФизика (базалык)IIОш шаарындагы № 32 Жолон Мамытов атындагы орто мектебиАйтиева Дилара Арапбаевна
37Назирбек уулу Алишер, 11-классФизика (базалык)IIIОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Ыйман» гимназиясыЧырмаш кызы Гулшайыр
38Советбек уулу Шернияз, 11-классФизика (тереңдетилген)IОш «Сема» лицейиИминов Равшан Абдулажанович
39Бекенбаев Алымжан,11-классФизика (тереңдетилген)IIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиУбайдилда кызы Бүсанам
40Масабиров Даниел,

9-класс

Физика (тереңдетилген)IIОш «Сема» лицейиЗафер Динчер
41Сейдиев Өмүрбек,

9-класс

Физика (тереңдетилген)IIIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиЧөмчөева Санталат Жамаевна
42Салибай уулу Бектур,11-классФизика (тереңдетилген)IIIОш шаарындагы № 52 «Кыргыз-түрк достугу» атындагы мектеп-лицейиУбайдилда кызы Бүсанам
43Бакирова Нурия,

10-класс

Физика (тереңдетилген)IIIОш шаарындагы № 42 «Керме-Тоо» мектеп-гимназиясыКасымова Арзыкан Кудайбердиевна
44Алмазбекова Мээрим, 11-классБиология (базалык)IОш шаарындагы № 16 Кыргызстандын 40 жылдыгы атындагы мектеп- гимназиясыАртыкова Манзура Хамиджановна
45Усманов Муродилжон,

10-класс

Биология (базалык)IIОш шаарындагы «Ага-Хан» мектебиЖукова Оксана Алексеевна
46Зулпукарова Алина,

11-класс

Биология (базалык)IIIОш шаарындагы № 20 Исхак Раззаков атындагы мектеп-гимназиясыБуранов Эдуард Шахтерович
47Муратбек кызы Айгерим, 10-классБиология (тереңдетилген)IОш шаарындагы Ош мамлекеттик университетинин «Билим» лицейи Алиева Давлат Махарамовна
48Бакытбек кызы Асылзат, 10-классБиология (тереңдетилген)IIКурманжан Датка Ош лицейиХатиже Зафер
49Мамытов Бектур,

11-класс

Биология (тереңдетилген)IIIОш «Сема» лицейиМамасыдыков Ильичбек Искендерович
50Жураева Севара,                 11-классХимия (базалык)IОш шаарындагы № 26                                 Т. Сатылганов атындагы орто мектебиИсманжанова Амина Камиловна
51Файзуллаева Нурзада, 11-классХимия (базалык)IIОш шаарындагы № 20 Исхак Раззаков атындагы мектеп-гимназиясыЖапарова Замира Топчубаевна
52Нышанбаева Нураида, 9-классХимия (базалык)IIIОш шаарындагы № 50                    П. Ж. Нышанов атындагы мектеп-гимназиясыКочкорова Алымкан Полотовна
53Абылкасымов Жандарбек,10 -классХимия (тереңдетилген)IОш «Сема» лицейиКенишбеков Нурсултан Рахатбек улы
54Мадамбекова Айзирек, 11-классХимия (тереңдетилген)IIКурманжан Датка Ош лицейиЖаныбай кызы Жаркынай
55Бактыбек уулу Арсен, 11-классХимия (тереңдетилген)IIIОш «Сема» лицейиКенишбеков Нурсултан Рахатбек улы

 

56Ташмат уулу Даниэл, 11-классИнформатикаIОш «Сема» лицейиАбдыкалыков Икрам Нурмухамбетович
57Жанбаев Исхак,              9-классИнформатикаIIОш «Сема» лицейиАбдыкалыков Икрам Нурмухамбетович
58Асанов Баястан,            10-классИнформатикаIIIОш шаарындагы № 5                           Ж. Бөкөнбаев атындагы мектеп-гимназиясыКочорбаева Зухра Турсунбаевна

Ош  облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Сидиков Илхомжон,

11-класс

Англис тили

(базалык)

IОш облусунун Кара-Суу районундагы № 84 Абдурашит  Парпиев атындагы орто мектебиКурбанова Дилара Артыковна
2Жуманазаров Бектемир, 11-классАнглис тили (базалык)IIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиТоктокожоева Изатгүл Кошубаковна
3Рустам кызы Нурзыйнат, 11-классАнглис тили (базалык)IIIОш облусунун Ноокат районундагы “Маданият” орто мектебиСакыева Гүлмира Абабакировна
4Закирова Айбийке,  11-классАнглис тили (тереңдетилген)IОш облусунун Кара-Суу районундагы Сыдык Алайчы уулу атындагы инновациялык мектеп-гимназия комплексиДаникулова Рахат Таджимаматовна
5НурдиноваЖазгүл, 10-классАнглис(тереңдетилген)IIОш облусунун Өзгөн районундагы  №14 Абдулла Тангатаров атындагы интернат-гимназиясыЖунусмаматкызыАкылай
6Мамазакирова Рухсора, 11-классАнглис тил (тереңдетилген)IIIОш облусунун Араван районундагы “Араван Билим Ордо” окуу мекемесиБекназаров Отабек Алишерович
7Курманбек кызы Айжамал, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиАйдарова Нурила Токтогуловна
8Сапарбаева Айжаркын,11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)II Ош облусунун Өзгөн районундагы М.Разаков атындагы жетим жана ата-энесинен кароосуз калган балдардын мектеп-интернатыКалеева ЖанаргульКалбаевна
9Ибираимова Айтурган, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиМаткаримова Салтанат Эрмаматовна
10Улугбек кызы Мадинабону,                     10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу өзбек тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш облусунун Кара-Суу районундагы “III Интернационал”  орто мектебиСулуева Чынаргүл Турдубековна
11Кайыпова Сабина,  9-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш облусунун Кара-Суу районундагы № 66 В. И. Ленин атындагы орто мектебиТоктобаева Эркекан Турсунбаевна
12Султанмуратова Милана,11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОшоблусунунӨзгөнрайонундагыМаматНурбаеватындагы № 3 ортомектебиКимсанова Гүлбарчын Кимсановна
13Алимбаева Нуриза, 10-классТарыхIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиДжураева Жаркынай Орозбековна
14Эсенбаева Бегимай,

10-класс

ТарыхIIОш облусунун Ноокат районундагы Надежда Крупская атындагы орто мектебиПазылова АйсулууТокталиевна
15Борубаева Нурия,10-классТарыхIIIОш облусунун Араван районундагы №21 Насирдин Исанов атындагы орто мектебиАвазова Чынара Кочкоровна
16Закирова Аида,

11-класс

ТарыхIII

 

Ош облусунун Кара-Суу районундагы Кычан Жакыпов атындагы таланттуу балдардын гимназия-интернатыТурдиева Тинатин Абубакировна
17Аттокурова Таңсулуу,11-классБиология                    (базалык)IОш облусунун Кара-Суу районундагы №41 Т.Бердибеков атындагы орто мектебиЗалиева Ира Болотбековна
18Мирзаев Жасурбек,11-классБиология                     (базалык)IIОш облусунун Араван районундагы Алишер Навои атындагы №3 ортомектебиМирзажанова Гульера Камиловна
19Токтомаматов Тимур, 11-классБиология(базалык)IIIОш облусундагы Өзгөн шаарынын № 8 Курманжан датка атындагыортомектебиИсакова Жумагүл
20Насиридин кызы Гүлжамал, 10-классБиология                 (тереңдетилген)IОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат билимканасы” жатак-лицейиМамытова Гүлнар Асановна
21Сулайманова Зарина, 10-классБиология                 (тереңдетилген)IIОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат билимканасы” жатак-  лицейиМамытова Гүлнар Асановна
22Мусаева Айжан,   11-классБиология                 (тереңдетилген)IIIОш облусунун  Кара-Суу районундагы Кычан Жакыпов атындагы таланттуу балдардын гимназия-интернатыБойтоева Айнура Аскеровна
23Сайдинов Борсо,   11-классГеографияIОш облусунун Кара-Суу районундагы Кычан Жакыпов атындагы таланттуу балдардын гимназия-интернатыЖоошбаева Гулкайыр Абдимиталиповна
24Авазбек уулу Умарали, 11-классГеографияIIОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиАйбашева АйгүлАдыевна
25Каримов Бекемамат,

9-класс

География

 

IIIОш облусунун Кара-Кулжа районундагы Бакалбай Эркинбаев атындагы орто мектебиАжимамат уулу Бекболот
26Баймурзаева Айсезим, 10-классФизика                       (базалык)IОш облусунун Өзгөн районундагы №14 Абдулла Тангатаров атындагы интернат-гимназиясыМатураимова Калбү Божоевна
27Кубатбек кызы Уулкан, 11-классФизика                       (базалык)IIОш облусунун Алай   районундагы № 33 Сарбан Жаанбаев атындагы орто мектебиРахманбердиев Санжар Сайпидинович
28Тешебаева Мырзагүл, 10-классФизика

(базалык)

III Ош облусунун Кара-Кулжа районундагы  Мамады Байымбетов атындагы орто мектеби Суранбаева Нурниса Аманбаевна
29Мырзабеков Улукбек, 10-классФизика                      (тереңдетилген)IОш облустук  У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиАйтназарова Айнагүл Абакировна
30Гүлжигит уулу Бекзат, 10-классФизика                     (тереңдетилген)IIОш облусундагы Ноокат районунун “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиТогаева МунисаЭгамбердиевна
31Ураимов Нурислам, 10-классФизика                      (тереңдетилген)IIIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиАйтназарова Айнагүл Абакировна
32Сталбек кызы Нурайым, 10-классХимия                        (базалык)IОш облусунун Алай   районундагы № 15 Токтомамат Жумабаев атындагы орто мектебиАбдукаримов Ракматбек Абдигапарович
33Байматова Айгерим, 11-классХимия                          (базалык)IIОш облусунун Өзгөн районундагы  № 87 “Караханид” лицейиАлтыбаев Ысмайыл
34Байжигит кызы Айгүл, 11-классХимия                         (базалык)IIIОш облусунун Ноокат районундагы Абдижалал Парпиев атындагы мектеп-гимназиясыСаттарали кызы Айдана
35Раимжанов Нурсултан,10-классХимия                       (тереңдетилген)IОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиМарипова Нурила Тургунбаевна
36Кадырова Салтанат,

10-класс

Химия                      (тереңдетилген)IIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиМидин кызы  Жылдыз
37Сарыева Гүлзат,                  10-классХимия                         (тереңдетилген)IIIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиПайзилдаева Айжаркын Абсатаровна
38Юсупова Фарангизбегим,10-классМатематика  (базалык)IОш облусунун Араван районундагы “Араван Билим Ордо” окуу мекемесиТургунова Чаросхон Равшанбековна
39Халиков Саидбек,9-классМатематика  (базалык)IОш облусунун Араван районундагы “Араван Билим Ордо” окуу мекемесиТургунова Чаросхон Равшанбековна
40Жамалидин кызы Айгүл, 11-классМатематика  (базалык) 

I

Ош облусунун Чоң-Алай районундагы Алайчы уулу Саит атындагы инновациялык орто мектебиЖакыпова Чинара Турдумаматовна
41Жанжигитов Мирбек, 10-классМатематика  (базалык)IIОш облусунун Ноокат районундагы “Кожеке”  орто мектебиТаңатарова Жылдызкан Колдошевна
42Кайрыев Байжигит, 11-классМатематика

(базалык)

 

III

Ош облусунун Алай районундагы №2 Тапык Отунчиев атындагы орто мектебиКулуева  Жазгуль  Эркинбаевна
43Тилешбаев Илязбек, 11-классМатематика (тереңдетилген)IОш облусундагы Ноокат районунун “Ноокат билимканасы”  жатак- лицейиАкбаева Кундуз Абдимиталиповна
44Раимов Сыймык,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиЭргешов Абдимиталип Хамитович
45Аталов Арабидин,               10-классМатематика (тереңдетилген)IIIОш облусунун Ноокат районундагы “Ноокат Билимканасы” лицейиАкбаева Кундуз Абдимиталиповна
46Халилов Абубакир, 11-классИнформатикаIОш облусунун Кара-Суу районундагы Мурадхон Сабиров атындагы профилдик мектеп-гимназия комплексиИмамжанов Закиржан Инамжанович
47Чекиров Тимур,                       10-классИнформатикаIIОш облусунун Ноокат районундагы  “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиКулмурзаева Гүлзийра Абдиллаевна
48Абжапар уулу Ырыскелди, 11-классИнформатикаIIIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейи.Закирова  Шарипа Сайипназаровна
49Алтороев Бекболот, 11-классОрус тили ж-а  адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш облусунун Араван районундагы Арып Сыдыков атындагы № 28 орто мектебиМанас кызы Санробиха
50Тутанбек кызы Алина,10-классОрус тили жана адабияты  (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш облусунун Ноокат районундагы  “Ноокат билимканасы” жатак- лицейиБоронбаева Азиза Кадыровна
51Алмаматов Руслан,  10-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш облустук У.Салиева атындагы зээндүү балдардын жатак-лицейиМаматалиева Чурек Оленуровна
52Марсбекова Майрам, 11-классОрус   тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IОш облусунун Алай   районундагы  № 2 Тапык Отунчиев атындагы мектеп-гимназиясыКасымова  Кимсан  Намаевна
53Акматалиева Курманжан,11-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIОш облусунун Өзгөн районундагы  № 3 Мамат Нурбаев атындагы орто мектебиСыдыкова Жийдекүл Абитовна
54Жоошбаев Нурдоолот, 9-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIОш облусунун Өзгөн районундагы В.И.Ленин атындагы  № 5 орто мектебиЮдина Валентина Андреевна

Баткен  облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Нурланбек уулу  Мирланбек,11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

Баткен облусунун Баткен шаарындагы В.И. Ленин атындагы орто мектебиРахматова Сапияхан Ашировна
2Абдигапарова Канайым, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Баткен облусундагы Сүлүктү шаарындагы Н.Кушматоватындагы №9 мектеп- гимназиясыШералиева Дилара
3Камалидин кызы Айдаана, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Баткен облусунун Лейлек районундагы  №3 гимназия- мектебиАлдабердиева Нурзат
4Имамали кызы Феруза, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

Баткен облусунун Баткен шаарындагы Ж.Бөкөнбаев атындагы орто мектебиАбдрахманова Сагина
5Кудайбергенова Асел, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы   №10 А.П.Гайдар атындагы орто мектебиОрозбаева Зулфия
6Бахтиержанова Гулназ, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы №1 Д.М.Карбышев атындагы орто мектебиНасирова Сейил Шайдиллаевна
7Золоторев Николай, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

БаткеноблусунунКызыл-Кыя шаарындагы №2 Кыргызстандын 50 жылдыгыатындагыортомектебиКарабаева Жумагул
8Бабаева Рано,                       10-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы №2 Кыргызстандын 50 жылдыгы атындагы орто мектебиКарабаева Жумагул
9Исамидин уулу Актан, 9-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Баткен облусунун Лейлек районундагыЮ .Гагарин атындагыортомектебиЖамилова Ыргалай
10Эрманасова Жумагул, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

I

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай райондук мектеп-лицейиТиллабаева Гульмира Абдрахмановна
11Эрназарова Сезим, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

II

Баткен облусунун Лейлек районундагы №3 гимназия- мектебиАширматова Гулмира
12Санчарова Айжан,     11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп) 

 

III

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиГалбаева Жамила Жоробаевна
13Ибрагимова Перизат, 11-классМатематика    (базалык)IБаткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиИмаралиева Жанылай Рахмановна
14Саматова Кызжибек, 11-классМатематика

(базалык)

IБаткен облусундагы Сүлүктү шаарындагы Н.Кушматоватындагы №9 мектеп-гимназиясыАйтемирова Бүүниса Рахматуллаевна
15Мажилимова  Жасмина, 11-классМатематика

(базалык)

IIБаткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиИмаралиева Жанылай Рахмановна
16Садирова Үмүтай,  11-классМатематика

(базалык)

IIIБаткен облусунун Баткен районундагы  С. Кожобаева атындагы Самаркандек гимназия-жатак — мектебиКалилов Абдырайим
17Барчынбек уулу Сыймык, 11-классМатематика (тереңдетилген)IБаткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы ИсхакРаззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиАнназаров Жоомарт
18Абдисуханова Чолпон, 11-классМатематика (тереңдетилген) 

II

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай райондук мектеп-лицейиТажибаева Гүлнара Мамашариповна
19Байгесеков Бекжан, 11-классМатематика (тереңдетилген) 

III

Кадамжай “Семетей” лицейиКурбанбаев Улан
20Ысаков Исакожо,         11-классФизика                 (базалык) 

I

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиМаксытова Айнура
21Бекмуратов Дилмурат, 11-классФизика                (базалык) 

II

Баткен облусунун Баткен районундагы Б.Нуралиев атындагы орто мектебиМаккамбаева Умидахон
22Парманов Нуржигит, 10-классФизика               (базалык) 

III

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиТашполотова Ташбубү
23Тагаев Манас,                        11-классФизика (тереңдетилген) 

I

Кадамжай “Семетей” лицейиИмаралиева Нуржамал
24Умар уулу Асан,                     9-классФизика (тереңдетилген) 

II

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиТалимова Гүлшан
25Курбаналиев Бахтияр, 11-классФизика (тереңдетилген) 

III

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиТалимова Гүлшан
26Дамирбек уулу Абил, 10-классИнформатика 

I

Кадамжай “Семетей” лицейиАлимкулов Назарбек
27Алмазбеков Бексултан, 9-классИнформатика 

II

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы ИсхакРаззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиМурзатаев Нуртилек
28Нарматов Исхак,                      9-классИнформатика 

III

Кадамжай “Семетей” лицейиАлимкулов Назарбек
29Абдулахатова Нуриза, 11-классХимия                 (базалык) 

I

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиЧонатаева Саламат
30Туйгунов Анварджон, 11-классХимия                 (базалык) 

 

II

Баткен облусунун Баткен районундагы С.Кожобаева атындагы Самаркандек гимназия-жатак- мектебиАкматова Бүүсара
31 Хабибуллаев Эмилбек, 10-классХимия                 (базалык) 

III

Баткен облусунун Лейлек районундагы Манас атындагы  орто   мектебиУбайдуллаев Ташбай
32Абдиллаева Нуржамал, 10-классХимия (тереңдетилген) 

I

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиЧонатаева Саламат
33Тыныбеков Кудайберди,11-классХимия (тереңдетилген) 

II

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы ИсхакРаззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиАзимбаев Женишбек
34Торокулов Нурислам, 9-классХимия (тереңдетилген) 

III

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиАзимбаев Женишбек
35Ибрагимов Иса,                  11-классБиология (базалык) 

I

Баткен облусунун Лейлек районундагы №3 гимназия -мектебиАнаркулова Нарбүбү
36Бегимкул кызы  Нурзат, 9-классБиология (базалык) 

II

Баткен облусунун Лейлек районундагы Жаш-Тилек орто мектебиАбдиллаев Рүстөм
37Жантемир кызы  Жазгүл, 11-классБиология (базалык) 

 

III

БаткеноблусунунБаткеншаарындагыС.АйтматоватындагыортомектебиГаипова Күмүшай
38Ахунжан кызы Нурия, 10-классБиология (тереңдетилген) 

I

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай райондук мектеп-лицейиЖолдошова Гүлнур Хамитовна
39Осмон кызы Мадина, 11-классБиология (тереңдетилген) 

II

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиОрозбаева Сайда
40Шамсиддинова Жаңылай, 11-классБиология (тереңдетилген) 

III

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиОрозбаева Сайда
41Маматалиев Мелисбек, 11-классТарых 

I

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы ИсхакРаззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиУраимова Айсулуу
42Маматалиев Муратбек, 11-классТарых 

II

Баткен облусунун Кадамжай районундагы Кадамжай райондук мектеп-лицейиАбжапорова Батма Маматовна
43Нурланбеков Элесбек, 11-классТарых 

 

III

Баткен облусунун Лейлек районундагы №3 гимназия -мектебиМадаминов Гапыр
44Джураев Абдилатип, 10-классГеография 

I

Баткен облусунун Лейлек районундагы №3 гимназия-  мектебиАйжигитова Марзия
45Ташматов Тохиржон, 11-классГеография 

II

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы  № 1 Д.Карбышев атындагы орто мектебиАбдрахманова Шарапат
46Турсунов Үмүтбек, 11-классГеография 

III

Баткен облусунун Лейлек районундагы Кыргызстандын 60 жылдыгы орто мектебиАйжигитова Марзия
47Хасанова Айдана, 11-классАнглис тили (базалык) 

I

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы №2 Кыргызстандын 50 жылдыгы атындагы орто мектебиДжалалова Светлана
48Муталибов Исламбек, 10-классАнглис тили (базалык) 

II

Баткен облусунун Кадамжай районундагы  № 17 А.Масалиев атындагы орто мектебиЦой  Тамара
49Сейдиакматов Эрнист, 11-классАнглис тили (базалык) 

III

Баткен облусунун Баткен шаарындагы Ж.Бөкөнбаев атындагы орто мектебиТагаева Сайрагүл Жумабаевна
50Генжебаев Нурмухаммед,                        11-классАнглис тили (тереңдетилген) 

I

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиТашкулов Азат
51Мамасалиев Ниязбек, 11-классАнглис тили (тереңдетилген) 

II

Баткен облусундагы Кызыл-Кыя шаарындагы Исхак Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейиТашкулов Азат
52Хусейнова Мухтасар, 11-классАнглис тили (тереңдетилген) 

III

Баткен шаарындагы Баткен областтык гимназия-жатак-мектебиКошумбетов Рустам

Талас  облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Жалалова Нагима, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиМолдосанова Айнагул Асыранкуловна
2Сейитказиева Мираида, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIТалас облусунун Кара-Буура районундагы М.Чалданбаев атындагы орто мектебиДжумабаева Майрамгуль Бектаевна
3Аскарбекова Акмарал, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы Досманбет Батырбашиев атындагы мектеп-гимназиясыАдылбекова Нурийла Жолчубековна
4Нурбек кызы Нурдана, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейи

 

Копжашарова Перизат Джумабековна
5Исакжанов Иманбек,

11-класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IТалас шаарындагы «Манас Ата» Талас лицейиҮсоналы кызы Зарина
6Джаныбекова Эльнура,9-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы В.И.Ленин атындагы орто мектеби

 

Дуйшалиева Гулсун Маматбековна
7Ажыбекова Эльзат Тилек кызы, 9-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Чыӊгыз Айтматов атындагы орто мектебиСапаралиева Кыял Акылбековна
8Жамалбекова Бегайым,11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IТаласшаарындагы №1 АбжалбекЧолпонкуловатындагыортомектебиКумушбекова Фарида Кумушбековна
9Бекболсунова Акылай, 11-класс

 

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейи

 

Буткеевич Блия Николаевна
10Жузумалиева Нурмүрөк,11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы Досманбет Батырбашиев атындагы мектеп-гимназиясыЧынгышова Роза Айтманбетовна
11Караева Жаныл,

11-класс

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IТалас облусунун Манас районундагы Покровка орто мектебиАбдымомунова Махабат Кенешбековна
12Баетбекова Келсинай, 10- класс

 

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIТаласшаарындагы  №2 Р.Я.РысаковаатындагыортомектебиЧумакова Галина Ивановна
13Алмазова Айжан,

11-класс

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIТалас шаарындагы №3 Камалбек Дарданов атындагы орто мектебиПасечник Светлана Дмитриевна
14Кубатова Сезимай,

11-класс

Англис тили

(базалык)

IТалас шаарындагы  №2 Р.Я.Рысакова атындагы орто мектебиМадиева Мээрим Жаныкуловна
15Смаилова Мадина,

11-класс

Англис тили

(базалык)

IIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Чыӊгыз Айтматов атындагы орто мектебиОрозбаева Айнагуль Масалбековна
16Сатымкулова Сайкал, 9-классАнглис тили

(базалык)

IIIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы В.И.Ленин атындагы орто мектеби

 

Бокуева Гульназ Качыбековна
17Жакшымбекова Адинай, 11-классАнглис тили (тереӊдетилген)IТалас шаарындагы Талас  «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиСейитбеков Айбек Эркинович
18Туячиева Жасмин,

11-класс

 

Англис тили (тереӊдетилген)IIТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиСейитбеков Айбек Эркинович
19Абасканова Даткайым, 11-классАнглис тили (тереӊдетилген)IIIТалас облусунун Манас районундагы Покровка орто мектебиАбдраимова Нурай Улукбековна
20Жакшылыков Бактияр,11-классИнформатикаIТаласоблусунунТаласрайонундагыБайсейитуулуЭшманбетатындагыортомектебиЧоро уулу Нурдин
21Карабеков Нурак,

11-класс

ИнформатикаIIТалас шаарындагы «Манас Ата» Талас лицейиЫсманов Муктарали Курбанович
22Русин Александр,

11-класс

ИнформатикаIIIТалас облусунун Манас районундагы Н.Цыренин атындагы орто мектебиНурбеков Расул Калмухамедович
23Каналбекова Азема,

11-класс

Математика

(базалык)

IТалас облусунун Бакай-Ата районундагы Эшим Капалов атындагы орто мектебиСатыбекова Айнура Асановна
24Аскербекова Уулкелсин, 11-классМатематика

(базалык)

IIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Мамат Акымбеков атындагы орто мектебиМамбеталиева Анарбубу Уркунбаевна
25Турусбеков Рамис,

10-класс

Математика

(базалык)

IIIТалас шаарындагы №5 орто мектебиКачкыналиева Гульжан Батыркуловна
26Махмутова Жылдыз,

11-класс

 

Математика

(тереӊдетилген)

IТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиТурабай уулу Жыргалбек
27Нурадилова Бурмачач,10-классМатематика

(тереӊдетилген)

IIТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиТурабай уулу Жыргалбек
28Торокулова Насима,

11-класс

 

Математика

(тереӊдетилген)

IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейиШаршенова Лайлихан Кадыровна
29Кудайберген уулу Ислам,11-классТарыхIТалас шаарындагы  №2 Р.Я.Рысакова атындагы орто мектебиТолошева Нургуль Кубатбековна
30Кабылбекова Перизат,10-классТарыхIIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы Эшим Капалов атындагы орто мектебиАбышкаева Наргиза Жапаркуловна
31Канаев Байтик,

10-класс

ТарыхIIIТалас шаарындагы №3 Камалбек Дарданов атындагы орто мектебиСазаева Замира Керимбековна
32Жузубалыев  Нурбол,11-классГеография

 

IТалас облусунун Манас  районундагы Покровка орто мектебиАбдулдаева Самара Умотбековна
33Коногалиева Тинатин, 10-класс

 

География

 

IIТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиАзимбаева Айжаркын Калибжановна
34Жанузаков Барсбек,

10-класс

География

 

IIIТалас шаарындагы  №2 Р.Я.Рысакова атындагы орто мектебиРаманкулова Венера Раманкуловна
35Иманбеков Субан,

11-класс

Биология

(базалык)

IТалас шаарындагы  №2 Р.Я.Рысакова атындагы орто мектебиБондаренко Елена Александровна
36Кушунова Айканыш,

10-класс

Биология

(базалык)

IIТалас шаарындагы  №2 Р.Я.Рысакова атындагы орто мектебиБондаренко Елена Александровна
37Иманалиева Сезим,

10-класс

Биология

(базалык)

IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Чыӊгыз Айтматов атындагы орто мектебиКудайбергенова Назира Дуйшонкуловна
38Азанов Арген,

9-класс

Биология

(тереӊдетилген)

IТалас шаарындагы «Манас Ата» Талас лицейиЭргешбаев Рахимжан Жузупжанович
39Сапарбеков Кутман,

10-класс

Биология

(тереӊдетилген)

IIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейиТоташева Сабрина Абдыбековна
40Медетбеков Айбек,

11-класс

Биология

(тереӊдетилген)

IIIТалас шаарындагы «Манас Ата» Талас лицейиЭргешбаев РахимжанЖузупжанович
41Таалайбекова Аиза,

10-класс

Химия

(базалык)

IТалас облусунун Кара-Буура районундагы Чыӊгыз Айтматов атындагы орто мектебиЖаныбаева Динара Керимбековна
42Тулебердиев Айдин,

11-класс

Химия

(базалык)

IIТаласшаарындагы  №2 Р.Я.РысаковаатындагыортомектебиНекрытова Наталья Анатольевна
43Анарбекова Милана,

11-класс

Химия

(базалык)

IIIТалас шаарындагы №3 Камалбек Дарданов атындагы орто мектебиЭдилова Айнура Разабековна
44Сманалиева Диана,

11-класс

Химия

(тереӊдетилген)

IТалас шаарындагы Талас «Мээрим» жалпы билим берүү лицейиНермин Арслан
45Жаныбеков Алмаз,

11-класс

Химия

(тереӊдетилген)

IIТалас облустук чет тилдер багытындагы лицей-комлексиТойлубаева Махабат Искенбаевна
46Калманбетова Шахида,11-класс

 

Химия

(тереӊдетилген)

IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейиТайдинова Дамира Садыровна
47Кудайбергенов Аскар,10-классФизика

(базалык)

IТалас шаарындагы №3 Камалбек Дарданов атындагы орто мектебиАлгожоев Шаршенбай Мадиярбекович
48Жузукулов Темирлан,11-классФизика

(базалык)

IIТалас облусунун Бакай-Ата районундагы В.И.Ленин атындагы орто мектебиАкматова Эльзат Анаркуловна
49Анатаев Аскат,

11-класс

Физика

(базалык)

IIIТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогожоев атындагы Көк-Сай орто мектебиКадыркулова Бактыгүл Абдыкадыровна
50Мирлан уулу Марлис, 10-классФизика (тереӊдетилген)IТалас облусунун Кара-Буура районундагы Токтогул Бабанов атындагы лицейиТыналиева Суусаркан Токоновна
51Бекжанов Тариэл,

9-класс

Физика (тереӊдетилген)IIТалас шаарындагы «Манас Ата» Талас лицейиСалих Хаман Салих
52Нурлан уулу Азамат,

10-класс

Физика (тереӊдетилген)IIIТалас районундагы Ш.Жумагулов атындагы «Манас» лицей-интернатыОрозалиева Айгүл Бообековна

Нарын облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Абитова Айнур,

11-класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЖалал-Абад облусунун Тогуз-Торо районундагы № 5 Барктабас атындагы орто мектебиМамытбекова Шайыркүл Байбековна
2Эмилбек кызы Айдай, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIНарын облусунун  Ат-Башы районундагы Абыл Искендеров атындагы орто мектебиТоктобекова Күмүш Токтобековна
3Муканбет кызы Сезим, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIНарыноблусунунАт-БашырайонундагыНааматбекҮсөналиеватындагыортомектебиКожониязова Атыркүл Сыдыковна
4Сатыбалдиева Жылдыз, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIНарын облусунун  Нарын районундагы  Актан Тыныбек атындагы орто мектебиБуудайчиев Асанкул Исмаилович
5Мирбекова Бактыгүл, 11- классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IНарын облусунун  Нарын шаарындагы  № 10 Жапар Чолпонбаев атындагы орто мектебиИсмаилова Самара Дюшекеевна
6

 

Райымкулова Баян, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIНарын облусунун Кочкор районундагы Ишенаалы Арабаев атындагы мектеп-гимназиясыСатарова Бүбүжамал Жакыповна
7Бекбоев Айтегин,        10- классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиНиязалиева Бейшегүл
8Жаныбек кызы Арууке, 11-классОрус  тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IНарын облусунун Ак-Талаа районундагы Сабитакун Жусупбаев атындагы орто мектебиКудайбергенова Мээрим
9Нурланбеков Эрнар,

11-класс

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIНарын облусунун Ак-Талаа районундагы Шүкүрбек Бейшеналиев атындагы орто мектебиБектурганова Айзада  Токтотемировна
10Жолдошбекова Айжанетта, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIНарын облусунун Кочкор районундагы Арзымкан Бостонов атындагы орто мектебиКабылбаева Майрамкүл Элемановна
11Молдалиева Айжамал, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IНарыноблусунунКочкоррайонундагыНинаканЖүндүбаеваатындагымектеп-гимназиясыКасымалиева Айнура Айталиевна
12Бактыбекова Малика,  10 — классОрус тили жана адабияты  (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIНарын облусунун Нарын шаарындагы  № 10 Жапар Чолпонбаев атындагы орто мектебиТоктогазиева Айнура Адиловна
13Бактыбек кызы Бегайым, 11 — классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIНарын облусунун Нарын шаарындагы № 4 Эсенгул Ибраев атындагы орто мектебиАсанова Динара Имашевна
14Жамангулова Адинай, 11-классАнглис тили                 (базалык)IНарын облусунун  Кочкор районундагы  Калыгул Бай уулу

атындагы орто мектеби

Балтабаева Фатима Орозобековна
15Мелисова Алина,        11-  классАнглис тили                 (базалык)IIНарыноблусунунНарыншаарындагы  № 7 МатенСыдыковатындагыортомектебиШаршенова Чолпон Жумабековна
16Акинова Бактыгүл,

11-класс

Англис тили  (базалык)IIНарыноблусунунНарынрайонундагыАсанбекТабалдиеватындагыортомектебиРсалиева Назгүл Жекшенбековна
17Кутманова Айнур, 10-классАнглис тили                  (базалык)IIIНарын облусунун   Ак-Талаа  районундагы  Жоробек Сатылганов атындагы орто мектебиКеминбек кызы Кыял
18Аширбеков Амантур,  9-классАнглис тили   (тереңдетилген)IНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиБейшеналиев Жакып Бакытбекович
19Бакытбек уулу Бекмырза, 10- классАнглис тили   (тереңдетилген)IIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиСадыков Нурсултан Аскарбекович
20Мирлан  уулу Эржан, 9-классАнглис тили    (тереңдетилген)IIIНарын облусунун Кочкор районундагы Нинакан Жүндүбаева атындагы мектеп-гимназиясыЖумалиева Гүлжан Усенкадыровна
21Адис кызы Нургүл,  10-класс

 

Математика    (базалык)IНарын облусунун Ак-Талаа районундагы Сүйүнбек Атамбеков атындагы орто мектебиМайлыбашева Айзада Анарбековна
22Бакытбекова Марал, 11-классМатематика                (базалык)IIНарын облусунун Ат-Башы районундагы Жаналы уулу Абдыракман атындагы орто мектебиКошалиева Калый Керимовна
23Алымбекова Нурайым, 10-классМатематика                (базалык)IIIНарын облусунун Ат-Башы районундагы Карыбек уулу Акматаалы атындагы орто мектебиКойбашева Гүлсүн Кадырбековна
24Нуркеримов Бекназар, 11-классМатематика               (базалык)IIIНарын облусунун Нарын районундагы Абдылда Аралбаев атындагы орто мектебиЖумабаева Аида Тилебековна
25Бакирова  Бактыгул,

11-класс

Математика              (базалык)IIIНарын облусунун Жумгал районундагы КалыкАкыев атындагы орто мектебиЖунушова  Розакан Бекбоевна
26Мунарбек ууулу Айтбек, 11- классМатематика  (тереңдетилген)IНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиЖакеев Атабек Таштанбекович
27Алыбаев Али,                         9- классМатематика   (тереңдетилген)IIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиЖакеев АтабекТаштанбекович

 

 

28Акматова Зарина,  11-классФизика                         (базалык)IНарын облусунун Ат-Башы районундагы  Абыл Искендеров атындагы орто мектебиАлтыбаева Дүйшөгүл Исаковна
29Эшмухамедова Элдана, 10- классФизика                             (базалык)IIНарын облусунун Нарын шаарындагы  № 10 Жапар Чолпонбаева атындагы орто мектебиСаткынова Зина Калпабековна
30Нурбекова Кундуз, 10-классФизика                           (базалык)IIIНарын облусунун Ат-Башы районундагы Касыке Мамбеталиев атындагы орто мектебиКаленова Айчүрөк
31Султанидинов Султан, 11-классФизика                          (тереңдетилген)IНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиАбдиметалиев Дастан Беккельдиевич
32Элрыс уулу Жылдызбек,                          10-классФизика                            (тереңдетилген)IIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиАбдиметалиев ДастанБеккельдиевич
33Жолболдиева Айгерим, 11-классХимия                              (базалык)IНарын облусунун Нарын районундагы Абылкасым Жутакеев атындагы орто мектебиКарыпбаева Аида Ибраимовна
34Талантбек кызы Канышай, 11-классХимия                              (базалык)IIНарын облусунун Кочкор районундагы Шапак Рысмендеев атындагы орто мектебиТурганбаева Нурила Турганбаевна
35Жолдошова Айназик,  11-классХимия                                (базалык)IIIЖалал-Абад облусунун Тогуз-Торо районундагы № 10 Азамат уулу Калдыбай атындагы орто мектебиБарылбекова Рысбүбү Токтогуловна
36Замир кызы Жанар,  11-классХимия                         (тереңдетилген)IНарын шаарындагы Үсөн Асанов атындагы Нарын облустук лицей жатак-мектебиЧерикбаева Насипа Токоевна
37Базарбаев Турар,           8 -классХимия                          (тереңдетилген)IIНарыншаарындагыМуратбекСубакожоеватындагыНарынлицейиКурманбек уулу Дастан
38Жумабекова  Сайкал, 9-классХимия                            (тереңдетилген)IIIНарыноблусунунЖумгалрайонундагыТаттыбүбүТурсунбаеваатындагымектеп-гимназиясыШыйтыева  Жылдыз Алмазовна
39Майрамбек кызы Алия, 11-классБиология                         (базалык)IНарын облусунун Нарын шаарындагы № 2 Валерий Павлович Чкалов атындагы мектеп-гимназиясыИсмаилова Чинара Байсеитовна
40Нурмагамбет кызы Медерина,11-классБиология                         (базалык)IIНарын облусунун Нарын районундагы Жусуп Иманалиев атындагы орто мектебиЖумаева  Элмира Кочкорбаевна
41Анарбек кызы Ырыскүл, 11-классБиология                        (базалык)IIIНарын облусунун Кочкор районундагы НинаканЖүндүбаева атындагы мектеп-гимназиясыБуржубаева Гүлмира Токушевна
42Саадакеев Мехмед,    11- классБиология                       (тереңдетилген)IНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиАсылбеков Азамат Асылбекович
43Алмазов Алай,               8 — классБиология                         (тереңдетилген)IIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиАсылбеков АзаматАсылбекович
44Канатбекова  Айпери,11-классБиология                     (тереңдетилген)IIIНарын облусунун Жумгал районундагы Таттыбүбү Турсунбаева атындагы мектеп-гимназиясыАскарова  Гулина Гулчороевна
45Бакаев Имамасан, 10-классТарыхIНарын облусунун   Ак-Талаа  районундагы  Эргеш Мейманов атындагы орто мектебиРысбекова Назира Рыскелдиевна
46Токтосунов  Улан,

11-класс

ТарыхIIНарын облусунун Нарын районундагы Мамбетакун Бекмуратов  атындагы орто мектебиАбыкеев Аалыкадыр Алиевич
47Ишенбекова Чолпон, 10- классТарыхIIIНарын шаарындагы Үсөн Асанов атындагы Нарын облустук лицей жатак-мектебиАбылова Бактыгүл Сардарбековна
48Талантбек кызы  Лилия, 11-классГеографияIНарыноблусунунЖумгалрайонундагыТурусбекуулуСултанатындагыортомектебиБакенова  Жылдыз Бекбоевна
49Жусупов Чыңгыз, 10-классГеографияIIНарыноблусунунНарынрайонундагыМамбетуулуДүрбөлөңатындагыортомектебиБарктабасова Айнагүл Шаршеевна
50Абдрашитова Бермет, 10 — классГеографияIIIНарын облусунунАт-Башы районундагы Нааматбек Үсөналиев атындагы орто мектебиЖапаркулов Адил Сарылганович
51Бейшекеев Данияр,     9- классИнформатикаIНарын шаарындагы Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейиИсмаров Арли Джумашович
52Шарипов Андрей,       10- классИнформатикаIIНарын облусунун Нарын шаарындагы  № 2 Валерий Павлович Чкалов атындагы мектеп-гимназиясыТурсунбеков Максат Русланович
53Асанбеков Эмир,     11-классИнформатикаIIIНарын облусунун Кочкор  районундагы    Ак-Жар орто мектебиМамбеталиева Мира Токтобековна

Жалал-Абад облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси 

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Алмаз уулу Элмирбек, 9-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы Жоомарт атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиДүйшөнов Алмаз Шаарбекович
2Бекмуратова Сезим,               10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы Жоомарт атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиДүйшөнов Алмаз Шаарбекович
3Алтынбек кызы Жайнагүл, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЖалал-Абад шаарындагыЗ.НурматоваатындагыЖалал-АбадкыздарлицейиАрзиева Самара   Жаныбековна
4Жумабек кызы Сүйүмкан,11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЖалал-Абад облусунун Ноокен районундагы № 28 Ч. Айтматов атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиОмурзакова Жамбила Рахмановна
5Талайбекова Тахмина,    11-класс

 

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЖалал-Абад облусунун Ала-Бука  районундагы № 2 А.Тураббаев атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиСалиева Роза Абдыразаковна
6Малабаев Эрбол,                            10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЖалал-АбадшаарындагыКурманбекбаатыратындагыбалдарЖалал-АбадлицейиСүйүмбекова Аваскан Эсенбековна
7Союзбек кызы Касиет, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)I

 

 

Жалал-Абад облусунун Ноокен районундагы  № 15 Беки уулу Семетей атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиСыдыкова Жаңыл Калдарбековна
8Акатова Малика,

11- класс

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЖалал-Абад облусунун Көк-Жаңгак шаарындагы №4 Ю.А.Гагарин атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиАлимбаева Гульжан Эргешовна
9Эргешов Элмурат,                      10-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЖалал-Абадоблусунун Ала-Бука районундагы   Т. Жоробаев атындагы № 9  жалпы орто билим берүүчү мектебиХалмурзаева Умугулсун Каланбуаевна
10Жолдошова Аиза,                        11-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЖалал-Абадоблусунун Кара-Көл  шаарындагы Фрунзе атындагы                   № 3-жалпы билим берүү орто мектебиАдеганова Эльвира Мингараевна
11Асылбек уулу  Нурислам, 10-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЖалал-Абад шаарындагы Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиБахавадинова Мавлюда Абдумуталибходжаевна
12Атаханова Бегзада,                      11-классОрус тили жана адабияты  (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЖалал-Абад облусунун Ала-Бука районунун  Т. Балтагулов атындагы № 1  жалпы орто билим берүүчү мектебиМирзакаримова Зиеда Рахимовна
13Бузурманкулова Бегайым, 11-классАнглис тили (базалык)IЖалал-Абад облусунун Токтогул  районундагы  № 2  Ж.Бөкөнбаев атындагы орто  мектебиСатарова Раатбү
14Буваханов Улугбек, 11-классАнглис тили (базалык)IIЖалал-Абад облусунун Ала-Бука районундагы № 8 Октябрь жалпы билим берүүчү орто мектебиРустамова Дилрабо  Махамаджановна
15Өмүрзакова Айбийке,10-класс   Англис тили

(базалык)

IIIЖалал-Абад облусунунКара-КөлшаарындагыФрунзеатындагы № 3 жалпыбилимберүүортомектебиАлиоглы Марина Хизировна
16Токожан кызы Сезим, 11-классАнглис тили (тереңдетилген)IЖалал-Абад шаарындагы                                   З. Нурматова атындагы Жалал-Абад кыздар лицейиМавлянова Надира Курбаналиевна
17Шамшидинов Аскар,

11- класс

Англис тили (тереңдетилген)IIЖалал-Абад шаарындагы Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиСайпидинов Гуломжон Якубжанович
18Исмаилов Абдулмухсин,                              11-классАнглис тили (тереңдетилген)IIЖалал-Абад шаарындагы Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиСайпидинов Гуломжон Якубжанович
19Мусаева Барелла,

10-класс

Англис тили (тереңдетилген)IIIЖалал-Абад шаарындагы                                          З. Нурматова атындагы Жалал-Абад кыздар лицейиМавлянова Надира Курбаналиевна
20Самаганов Бекболсун, 10-классМатематика

(базалык)

IЖалал-Абадоблусунун Аксы районундагы № 60 Р.Солпуев атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиЫманбекова Аида Абдиназаровна
21Урбаева Бурулай,    11-классМатематика      (базалык)IIЖалал-Абад облусунун Сузак районундагы № 4 Б. Шамшиев атындагы жалпы билим берүүчү гимназия -мектебиТемирова Айкумуш Абдурапыевна
22Артикова Мохинабону,                           10-классМатематика

(базалык)

IIIЖалал-АбадоблусунунАла-БукарайонундагыА. Юсубалиеватындагы № 10 жалпыбилимберүүчүортомектебиАбдырахманова Лобор Абдусаламовна
23Рахманалиев Эламан,                   10-классМатематика

(базалык)

IIIЖалал-Абад облусунунАла-БукарайонундагыАбдуганыАтамоватындагы № 12  жалпыбилимберүүчүортомектебиМаматкулов Абдуваит
24Пайшан кызы Нуриза,   11-классМатематика (тереңдетилген)IЖалал-Абад шаарындагы                                     З. Нурматова атындагы Жалал-Абад кыздар лицейиСаматова Амина Абдисадировна
25Куштарбеков Кубанычбек,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIЖалал-Абад облусунун Н.Исанов атындагы жалпы билим берүүчү жатак-гимназия мектебиОрунбаев Заир Токтосунович
26Касымбеков  Бекжан,                       11-классМатематика,                  (тереңдетилген)IIIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абадшаарындагы №1 М.Бабкинатындагымектеп-гимназиясыМаширова Базаргуль Мейликуловна
27Аалиева Айдай,                     11-классФизика

(базалык)

IЖалал-Абад облусунун Аксы районундагы № 10 Ж.Мамытбеков атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиУмарова Сүйүн
28Бейшенбеков Ислам,

9-класс

Физика

(базалык)

IIЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы № 1 Токтогул атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиТокоева Анара Арстанбековна
29Кайбалиева Бүбүкан,

10-класс

Физика

(базалык)

IIIЖалал-Абад облусунун Ноокен районундагы  № 26 Тургунбай Анаркулов атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиИбрагимова  Гүлжамал Абдуманаповна
30Эдилбеков Азат,

11- класс

Физика

(базалык)

IIIЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы Токтогул атындагы орто мектебиТокоева Анара Арстанбековна
31Жусупбеков Нияз,

9-класс

Физика

(тереңдетилген)

IКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиГадам Башимов
32Салибраимов Эрмек,

10-класс

Физика

(тереңдетилген)

IIКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиГадам Башимов
33Джумагулов Оомат

11-класс

Физика

(тереңдетилген)

IIIЖалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы Ю.А.Гагарин атындагы № 4 инновациялык гимназия мектебиЦивилева Ирина Юрьевна
34Канатбек кызы Калмира,11-классХимия

(базалык)

IЖалал-Абад облусунун Базар-Коргон районундагы Ж.Бөкөнбаев атындагы жатак — мектебиБазаркулова Нурсыйда Манасовна
35Феоктистова Василина, 11-классХимия

(базалык)

IIЖалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы № 1 Ч.Айтматов атындагы   жалпы билим берүү орто мектебиШавканова Айнуска Адылбековна
36Татыкулова Альбина 11- классХимия

(база)

IIIЖалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы № 2 жалпы билим берүү орто мектебиАзиханова Раиса  Шагитовна
37Дыйканбаев Максат,                      11-классХимия

(тереңдетилген)

IКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиШамшиева Зулайка Кочкорбаевна
38Кошоева Диана,                        10-классХимия

(тереңдетилген)

IIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абад шаарындагы, № 14 С.Давлетов атындагы инновациалык лицей мектепЖакыпова Турдаым Тажимурзаевна
39Пайзилаев  Али,

10-класс

Химия

(тереңдетилген)

IIIКурманбек Баатыр  атындагы  Жалал-Абад лицейиМухамметгулыев Мырат
40Таштанов Нурхан,

11-класс

Биология

(базалык)

IЖалал-Абад облусунун Токтогул районундагы № 1 Токтогул атындагы жалпы билим берүүчү орто мектебиАлимахунова Азиза Кумахуновна
41Кубанова Сайкал,                           11-классБиология

(базалык)

IIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абад шаарындагы № 5 Б.Осмонов атындагы   мектеп-гимназиясыКенжаева Бусара Абдумаликовна
42Сагыналиев Ырыскелди,

10-класс

Биология

(базалык)

IIIЖалал-Абад облусунун Кара-Көлшаарындагы № 4 ШопоковатындагыжалпыбилимберүүортомектебиГарипова Галия Манаповна
43Ажыбаев Бактынур,

10-класс

Биология

(тереңдетилген)

IКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиАзамат уулу Мухамед
44Чыраков Асылбек,

11-класс

Биология

(тереңдетилген)

IIКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиАзамат уулу Мухамед
45Цивилева Камилла,

11-класс

Биология

(тереңдетилген)

IIIЖалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы № 4 Ю.А.Гагарин атындагы  инновациялык гимназия мектебиМингазова Регина  Рашидовна
46Чолпонкул кызы Мираида11-классТарыхIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абад шаарындагы № 5 Б.Осмонов атындагы   гимназия — мектебиПервушина Светлана Геннадьевна
47Султанов Азизбек,

10-класс

ТарыхIIКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейиАмиршаев Ислам Абдулажанович
48Сатывалдиева Диана,

11- класс

ТарыхIIIЖалал-Абад облусунун Майлуу-Суу шаарындагы № 4 Ю.А.Гагарин атындагы  инновациялык гимназия мектебиПопсуй Сергей Валерьевич
49Тыныбеков Байэл,

10-класс

ГеографияIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абад шаарындагы № 5 Б.Осмонов атындагы    мектеп-гимназиясыКошматова Айнура Рысбековна
50Суйунбаев Нурадил,

10-класс

ГеографияIIЖалал-Абад облусунун Чаткал районундагы С. Байдөөлөтов атындагы жалпы билим берүүчү инновациялык орто мектебиДадабаева Нарбү Шайлыбаевна
51Тайыров Сүймөнкул,

11-класс

ГеографияIIIЖалал-Абад облусунун Чаткал районундагы В.И.Ленин атындагы  орто мектебиЧыналиев Нурлан Курманбекович
52Жунусов Асылбек.                        10-классИнформатикаIКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар  лицейиСаттаров Абдукодир Абдусаминович
53Акбаров Бекзар,

11-класс

ИнформатикаIIЖалал-Абад облусунун Жалал-Абад шаарындагы С. Давлетов атындагы № 14 инновациалык лицей мектебиШерматов Равшан Джумабаевич
54Арзиев Акимаалы,

10-класс

ИнформатикаIIIКурманбек баатыр атындагы Жалал-Абад балдар лицейи

 

Саттаров Абдукодир Абдусаминович

Ысык-Көл облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Жумалиев Күлчоро,

11-класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЫсык-Кѳл облусунун Каракол   шаарындагы   А.Акматов атындагы № 4 гимназия- мектебиУрманбетова КенжеСандыбаевна
2Казыбаева Айжамал,

10-класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЫсык-Кѳл облусунун Каракол   шаарындагы А.Акматов атындагы № 4 гимназия — мектебиУрманбетова КенжеСандыбаевна
3Урматбек кызы Мунарым, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЫсык-Көл облусунун Жети-Өгүз районундагы  Кудайберген Саалиев   атындагы жалпы орто билим берүү мектебиКендирбаева Айнура Нарынбиевна
4Нурматова Айнура,

11-класс

 

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЫсык-Кѳл облусунун Балыкчы шаарындагы  Л. Толстой атындагы № 1 гимназия — мектебиАсакеева Элмира Исаевна
5Саламатов Азамат, 10-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейиТурсумамбетова Индира Канашевна
6Нурбекова Бегайым,

10-класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЫсык-КѳлоблусунунТүпрайонундагыА.КарымшаковатындагыжалпыортобилимберүүмектебиАбдужалиева Кундуз Алмазовна
7Абдыкадыр уулу Нурсултан, 11-классАнглис тили (базалык)IЫсык-Кѳл облусунун Жети-Ѳгүз районундагы “Кут  Билим” окуу-тарбия комплексиКасымбеков Мирбек Аскарбекович
8Бекболотова Тумар,

10-класс

Англис тили                         (базалык)IIЫсык-Кѳл облусунун Каракол шаарындагы  Т. Сатылганов атындагы облустук лицей- интернатыОрозбакова Назира Жайыновна
9Кутманбекова Арууке,11-классАнглис тили (базалык)IIIЫсык-Көл облусунун Балыкчы шаарындагы № 3 К. Абдылдаев атындагы жалпы орто билим берүү мектебиКасмакунова Дарья Токтошевна
10БуланбековБайтур, 11-классАнглис тили (тереңдетилген)IЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиФатих Кызылкая
11Турдалиева Элдана,

10-класс

Англис тили (тереңдетилген)IIЫсык-Көл облусунунЫсык-Көл районунун Чок-Тал айылындагы   З. Бектенов атындагы Ысык-Көл кыздарлицейиМолтоева Саламат Касымбековна
12Толенов Чынгыз,

11-класс

Англис тили (тереңдетилген)III Ысык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 11 гимназия-мектебиКалдыбаева Дилара Эшеновна
13Абдымаликова Айзада, 10-классТарыхIЫсык-Көл облусунунЫсык-Көл районунун Чок-Тал айылындагы   З. Бектенов атындагы Ысык-Көл кыздарлицейиТоктакунова Нургүл Шамуканбетовна
14Замирова Кылымай,

11-класс

ТарыхIIЫсык-Кѳл облусунун Жети-Ѳгүз районунундагы Кудайберген Саалиев атындагы жалпы орто билим берүү мектебиОрозобекова Чолпон Калмашевна
15Амантуров Эржан,

11-класс

ТарыхIIIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т. Сатылганов атындагы мектеп-лицей интернатыКурманалиев Саламат
16Жаныбек кызы Даяна, 10-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т. Сатылганов атындагы облустук лицей- интернатыѲмүралиева Малика Рыскулбековна
17Билимбекова Нурсел, 11-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЫсык-Көл облусунун Балыкчы шаарындагы  № 4 гимназия-  мектебиТаджиева Майрам Сагындыковна
18Белекова Сезим,

11-класс

 

 

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)III Ысык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 11 жалпы орто билим берүү мектеп-гимназиясы 

Мукамбетова Айгуль Касымовна

19Азганов Тимур,

10-класс

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Х. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейиСыдыковаБактыгульБирназаровна
20Коваленко Яна,

11-класс

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЫсык-Көл облусунун  Түп районундагы   Шаршеке Султанов атындагы Ой-Тал  жалпы орто билим берүү  мектебиАбдракманова Айнура Калмаковна
21КубанычбековЖанболот,11-классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиСыдыковаБактыгүл Бирназаровна
22Жамшитов Ринат,

11-класс

ИнформатикаIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы К. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейиИсмаил уулу Абдибаит
23Абдымаматов Орозбек, 10-класс

 

ИнформатикаIIЫсык-Көл облусунун Жети-Ѳгүз районундагы “Кут Билим” окуу-тарбия комплексиШамилбеков Кутман Шамилбекович
24Кайыпов Жусуп,

11-класс

ИнформатикаIIIЫсык-Кѳл облусунун Ысык-Көл районундагы  Т.Атаев атындагы жалпы орто билим берүү мектебиКыштообековаСаламатКыштообековна
25Ыдырысов Намыс,

11-класс

 

Физика                       (базалык)IЫсык-Көл облусунун Ысык-Көл районундагы Э.Керимгазиев атындагы Темир-1 жалпы орто билим берүү  мектебиУсубалиева Гүлбайра Ашымбаевна
26Протопопов Данил,

11-класс

Физика                       (базалык)IIЫсык-КөлоблусунунЫсык-КѳлрайонундагыА.С.ПушкинатындагыжалпыортомектебиУдовенко Дмитрий Александрович
27ЖавдедовКамил,

11-класс

Физика                      (базалык)III Ысык-Кѳл облусунун Караколшаарындагы №11 гимназия- мектебиАденоваБактыгульТурсуновна
28Кубанычбек уулу Эмил, 11-классФизика                     (тереңдетилген)IЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиАлмырза уулуАлтынбек
29Аскеров Талант,

10-класс

Физика                     (тереңдетилген)IIЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиАлмырза уулу Алтынбек
30КубандыковаБермет,10-классФизика                       (тереңдетилген)IIIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т.Сатылганов атындагы мектеп-лицей интернаты-лицейКуланбаев Сарыбай Сабырбекович
31Анищенков Артем,

11-класс

Биология                 (база)I Ысык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 11 гимназия- мектеби Верещагина Галина Петровна
32 Бекенова Саадат,

10-класс

Биология                    (базалык)IIЫсык-Көл облусунун Ысык-Көл районундагы Ч. Иманкулов атындагы жалпы орто билим берүү  мектебиАбдиева Венера Асановна
33Орозалиев Акман,

11-класс

 

Биология                  (базалык)IIЫсык-Кѳл облусунун Жети-Ѳгүз районунундагы Кудайберген Саалиев атындагы жалпы орто билим берүү мектеби Дунгулова Гулжан.Давытовна
34Султангазиева Алтынай,11-классБиология                   (базалык)IIIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 2 гимназия-мектебиСабурова Ольга Ивановна
35Кубанов Аятбек,

11-класс

Биология               (тереңдетилген)IЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиКаххорри Мухаммедикбол
36Жуманов Турсунбек,

10-класс

Биология                      (тереңдетилген)IIЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиКаххорри Мухаммедикбол
37УлугбековаБегайым, 11-классБиология

(тереңдетилген)

IIIЫсык-КөлоблусунунЗ.Бектеноватындагы Ысык-Көл кыздар лицейиДжолдошалиеваАйгерим Касымкуловна
38Чорчоев Данияр,

11-класс

 

Химия                        (базалык)IЫсык-Көл облусунун Ысык-Көл районундагы Ч. Иманкулов атындагы  жалпы орто билим берүү мектебиАбакирова Кенжекан Шейшеналиевна.
39Төлөгөнова Элина,

11-класс

Химия                          (базалык)IIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы №6 жалпы орто билим берүү мектебиКизилова  Ирина Васильевна
40Султангазиева Нуржамал,11-классХимия                        (базалык)IIIЫсык-КөлоблусунунБалыкчышаарындагы   № 4 гимназия- мектеби 

Молдоибраева Мая Сабырбековна

41Соодонбеков

Нурсултан, 11-класс

Химия                      (тереңдетилген)IЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-Көллицейи Мустафа  Ѳздемир
42Кубанычбеков Камиль, 10-классХимия                       (тереңдетилген)IIЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-Көллицейи Мустафа  Ѳздемир
43Нурбекова Бегайым,

11-класс

Химия                       (тереңдетилген)IIIЫсык-кѳлоблусунунЫсык-КѳлрайонундагыХ.Жээнбаевмектеп-лицейиТырготова Зина
44Сапаров Эрбол,

11-класс

Математика              (база)IЫсык-Көл облусунун Жети-Ѳгүзрайонундагы «Кут Билим” окуу-тарбия комплексиАлымбаева Күлүй Усеновна
45Темирова Курманжан,

11-класс

Математика     (базалык)IЫсык-Көл облусунун  Түп  районундагы Ж.Мукамбаев атындагы  №4   жалпы орто билим берүү мектеби

 

 Шакембаева Нургүль Сырдыбаевна
46Тамчыбеков Адилет,

10-класс

Математика     (базалык)IIЫсык-Көл облусунун Жети-Ѳгүз районундагы “Кут Билим” окуу-тарбия комплексиАлымбаева Күлүй Усеновна
47Керимбаев Айдар, 11-классМатематика    (базалык)IIIЫсык-КөлоблусунунТүпрайонундагыА.КарымшаковатындагыжалпыортобилимберүүмектебиБачиева Любовь Хамзатовна
48Алмазов Нурсултан,

10-класс

Математика

(тереңдетилген)

IЫсык-КөлоблусунунКараколшаарындагыХ.КарасаеватындагыЫсык-КөллицейиБекташев Амирбек Асанович
49Сагынбекова Аяна,

11-класс

 

Математика

(тереңдетилген)

IIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т.Сатылганов атындагы облустук лицейиМүсүралиев Ринат Айткулиевич
50Аскерова Айгерим,

11-класс

Математика

(тереңдетилген)

IIIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т.Сатылганов атындагы мектеп-лицей интернаты-лицейКасенов Тынчтык Мукутович
51Азаматов Нуржигит,

10-класс

ГеографияIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы Т. Сатылганов атындагы облустук лицей- интернатыАшымбаева Кундуз Мадышевна
52Түлөбаева Бермет,

10-класс

ГеографияIIЫсык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 3 гимназия- мектебиТавалды кызы Элнура
53Бакаев Кайрат,

11-класс

ГеографияIII Ысык-Көл облусунун Ак-Суу районундагы М. Рахимова атындагы жалпы орто билим берүү мектеби Матмусаева  Аида Турдубековна

Чүй  облусу боюнча 2019-2020-окуу жылынын мектеп  окуучуларынын Республикалык олимпиадасынын III  этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси 

Катышуучунун аты-жөнү, классыПредмети (база/терең)Ээлеген ордуРайону, мектептин аталышыМугалимдин аты-жөнү
1Нурадил кызы Перизат, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)lЧүй облусунун Кемин районундагы К. Шаболотов атындагы Кара-Булак орто мектебиТоктобек кызы Чынаркул
2Кубан кызы Айдана, 11-классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЧүй облусунунСокулук районундагы Новопавловка орто мектеп — гимназиясы

 

Жусупбекова Базаркан Мамытовна
3Болотбекова Айдай, 10 — классКыргыз тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЧүй облусунун Ысык-Ата районундагы Н. С. Баранов атындагы Новопокровка № 2 мектеп-лицейиАбдылдаева Динара Кельгенбаевна
4Нурадин кызы Зыйнат, 11- классКыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЧүй облусундагы Токмок шаарынын  № 11 жалпы билим берүүчү  орто мектеп-лицейиЖамангулова  Элиза  Набидуллаевна
5Найзабекова Калира,

10- класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЧүй облусунун Кара-Балта шаарындагы А. С. Макаренко атындагы интернат түрүндөгү                      № 10 инновациялык гимназия орто мектебиКошалиева Нуржамал Бексултановна
6Кадыркулов Санжар,

11- класс

Кыргыз тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЧүй облусундагы Токмок шаарынын Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиКудайберген                   Эдита
7Сулайманова Алтынай, 10 -классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЧүй облусунун Токмок шаарындагы  Токмок “Үмүт”  жалпы билим берүү лицейиЕшимбекова Айжан   Чынгызовна
8Субанкулова Бегимай,

11- класс

Орус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЧүй облусунун Кемин районундагы К. Шаболотов атындагы Кара-Булак орто мектебиНурсагатова Нургуль Темиржановна
9Жолчиева Жазнура,                                                10-классОрус тили жана адабияты (окутуу кыргыз тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЧүй облусунунСокулук районундагы  Шопоков  шаарынын экологиялык — экономикалык мектеп-лицейиКурбанова Сахаб Мамедовна
10Кожомкулова Бермет, 11- классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IЧүй облусунунЖайыл районундагы № 6  орто мектеп-гимназиясыАференок Ирина Петровна
11Гросс Яна,11- класс

 

Орус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIЧүй облусунунЫсык- Ата районундагы  Кант шаарындагы                   Д. Зубков атындагы № 1 мектеп-гимназиясыМироненко Елена Борисовна
12Коновалова Виктория, 11- классОрус тили жана адабияты (окутуу орус тилинде жүргүзүлгѳн мектеп)IIIЧүй облусунунЖайыл районундагы № 6  орто мектеп-гимназиясыАференок Ирина Петровна
13Юсупжанов Элдар,

10- класс

 

ИнформатикаIЧүй облусунунТокмок шаарындагы Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиСолиев Азъам
14Исмаилов Асылбек,

8- класс

ИнформатикаIIЧүй облусунунАламүдүн районундагы «Кут Билим» окуу тарбия комплексиСаматов МанасСаматович
15Улукбеков Эржан,           9- классИнформатикаIIIЧүй облусунунАламүдүн районундагы «Кут Билим» окуу тарбия комплексиСаматов МанасСаматович
16Кубанычбеков Ырыскелди,                        11- классТарыхIЧүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиСатиев Талант Ниязбекович
17Анатаев Ильгиз,                10-  классТарыхIIЧүй облусунунПанфилов  районундагы  К.Сулайманова атындагы Кайынды мектеп-гимназиясыМищенко Юлия Александровна
18Захаров Руслан,              11- классТарыхIIIЧүй облусунунАламүдүнрайонундагыТөмөнкү-Аларчаортомектеби

 

Абдурасулов Арстанбек Бузурманкулович
19Иванская Дарья,                10- классТарыхIIIЧүй облусунунКара-Балта шаарындагы Улуу Жеңиштин       60-жылдыгы атындагы № 2 орто мектебиВантрусов Александр Федорович
20Шамшыбекова Бермет, 10 — классГеографияIЧүй облусунун Аламүдүн районундагы Чүй облустук мектеп гимназиясыТүмөнбаева ГулзатУбалиевна
21Согушбеков Амантур, 10- класс

 

ГеографияIIЧүй облусунун Ысык-Ата районундагы Н.С. Баранов атындагы Новопокровка №2 мектеп-лицейиКлепикова Татьяна Николаевна
22Мартова Жылдыз,

11- класс

ГеографияIIIЧүй облусунун Кемин районундагы Б. Юнусалиев атындагы Кичи-Кемин орто мектебиТокоева Салтанат Моношевна
23Султанов  Амир,

10- класс

Англис тили (базалык)IЧүй облусунунКара-Балта шаарындагы   № 6  орто мектеп-гимназиясыДебелая Елена Николаевна
24Абдыкаарова Баяна,

11- класс

 

Англис тили (базалык)IIЧүй облусунунСокулукрайонундагыШопоковшаарындагы№ 1 мектеп-гимназиясыЗеленская ЛюдмилаАрхиповна
25Исмаилова Индира,

11-класс

Англис тили (базалык)IIIЧүй облусунунАламүдүн районундагы Төмөнкү-Аларча орто  мектебиСырдыбаева Эльнура Тилектешевна
26Джусупбекова Аида,

10-класс

Англис тили (тереңдетилген)IЧүй облусундагыТокмок “Үмүт” жалпы билим берүү лицейиАрыстанбекова Айпери     Наркуловна
27Шарипова Карина,

10- класс

Англис тили (тереңдетилген)IIЧүй облусундагы Токмок “Үмүт” жалпы билим берүү лицейиАрыстанбекова Айпери   Наркуловна
28Филипченко Кирилл, 11-классАнглис тили (тереңдетилген)IIIЧүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиЖакшылыков БекжанАсылбекович
29Кааров Анас,                 11-классМатематика

(базалык)

IЧүй облусунунАламүдүн районундагы “Кут Билим” окуу- тарбия комплексиНурмат уулу Азамат
30Вороненко Иван,

11-класс

Математика

(базалык)

IIЧүй облусунунСокулукрайонундагыШопоковшаарындагы № 1 мектеп- гимназиясыКалюжная Ольга Владимировна
31Диканбаев Актан,

11-класс

Математика

(базалык)

IIIЧүй облусунунПанфилов  районундагы  В.В. Казаченко атындагы Кайынды № 1 мектеп-лицейиКарташова Наталья Валентиновна
32Субанбаев Тамерлан,

11- класс

Математика (тереңдетилген)

 

IЧүй облусунунТокмок шаарындагы Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиКемал Чевик
33Бактыбеков Талгат,

11-класс

Математика (тереңдетилген)IIЧүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиАкымбеков УланРусланович
34Нурбек уулу Нурсултан, 10-классМатематика (тереңдетилген)IIЧүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиАкымбеков УланРусланович
35Ланиманова Даяна,

11- класс

 

Математика (тереңдетилген)IIIЧүй облусунун Кант шаарындагы Д.Зубков атындагы №1 мектеп-гимназиясыШахворостова Татьяна Михайловна
36Уланбек кызы Нурай, 11-класс

 

 

Физика

(базалык)

IЧүй облусунун Кант шаарындагы Д.Зубков атындагы № 1 мектеп-гимназиясыБуцман Галина Филипповна
37Руслан кызы Кымбат, 10-класс

 

 

Физика

(базалык)

IIЧүй облусунун Аламүдүн районундагы Б. Бейшеналиева атындагы орто мектебиМамбеталиева Кульджан Сариевна
38Сагынбекова Гүлжамал, 11-классФизика

(базалык)

IIIЧүй облусунун Кара-Балта шаарындагы Жайыл Баатыр атындагы № 12 орто мектебиАбыкеев Улан Сагынбекович
39Салихар Рамиль,                    11-классФизика

(тереңдетилген)

IЧүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиСатыбалдиевДүйшөн Эсенбаевич
40Гусев Александр,

10- класс

 

Физика

(тереңдетилген)

IIЧүй облусунун Кант шаарындагы Д. Зубков атындагы №1 мектеп-гимназиясыБуцман Галина Филипповна
41Те Анастасия,             11-классФизика

(тереңдетилген)

IIIЧүй облусунун Кара-Балта шаарындагы № 6  орто мектеп-гимназиясыВолкова Надежда Геннадьевна
42Гулиев Гулу,                       11-классХимия (базалык)IЧүй облусунун Жайыл районундагы Кара-Балта шаарындагы А.С. Макаренко атындагы интернаты түрүндөгү №10 инновациялык гимназия орто мектебиСыдыкова Жаныл Нурбачаевна
43Именов Азнаур,

10- класс

 

Химия (базалык)IIЧүй облусунун Ысык-Ата районундагы Я.Я. Ваккер атындагы орто мектебиВоробьева Галина Васильевна
44Реснянская Виктория, 11-классХимия (базалык)IIIЧүй облусунун СокулукрайонундагыШопоковшаарындагы № 1 мектеп -гимназиясыКустова Тамара Павловна
45Джусуев Искендер,

11-класс

 

Химия (тереңдетилген)IЧүй облусунун Токмок шаарындагы Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиКенджаев    Курбан  Али Панджиевич
46Решетников Иван, 11- класс

 

Химия (тереңдетилген)IIЧүй облусунун Токмок шаарындагы Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиКенджаев    Курбан  Али Панджиевич
47Раимкулов

Чынгыз, 10-класс

Химия (тереңдетилген)IIIЧүй облусунун Кара-Балта шаарындагы № 6  орто мектеп-гимназиясыИбраимова Жылдыз Керимбаевна
48Токтоналиев Бекмырза, 10- класс

 

Биология (базалык)IЧүй облусунун Ысык-Ата районундагы Кант шаарындагы Д.Зубков атындагы №1 мектеп-гимназиясыКуванова Ольга Анатольевна
49Шергазы кызы Сабина, 10-классБиология (базалык)IIЧүй облусунун Сокулук районундагы  Ат-Башы мектеп- лицейиКарнаухова Галина Викторовна
50Таалайбек кызы Мээрим, 11-классБиология (базалык)IIIЧүй облусунун Жайыл районунун Кара-Балта шаарындагы                          А.С. Макаренко атындагы интернат түрүндөгү № 10 инновациялык гимназия орто мектебиСумарокова Людмила Владимировна
51Камчыбекова Чолпон, 11- класс

 

Биология (тереңдетилген)IЧүй облусунунун Ысык-Ата районунун Ивановка айылындагы  жалпы билим берүүчү мекемеси «Ырайым» «Үмүт» мектебиСоколова Галина Федоровна
52Чынгожоев Азим,

10 — класс

 

Биология (тереңдетилген)IIЧүй облусунун Токмок шаарындагы Жусуп Баласагын атындагы Токмок лицейиМурат Пейниржи
53Исмаев Рустам,               11-классБиология (тереңдетилген)IIIЧүй облусунун Жайыл районундагы Чүй облусунун Жайыл районундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейиРакманов КубанычбекАбдижалилович

 

 

 

 

 

Поделиться

Комментарии