«АЛТЫН СЕРТИФИКАТКА» 53 БҮТҮРҮҮЧҮ ТАТЫКТУУ БОЛДУ

  • 16.07.2020
  • 0
«АЛТЫН СЕРТИФИКАТКА» 53 БҮТҮРҮҮЧҮ ТАТЫКТУУ БОЛДУ

Бул жылы Жалпы республикалык тестирлѳѳгѳ 43 245 бүтүрүүчү катышты. Алардын ичинен 53 бүтүрүүчү эң жогорку упай алып, «Алтын сертификатка» ээ болушту.

Эң жогору упайды Алай районунун Кабылан-Көл айылындагы Э. Мурзаев атындагы орто мектебинин окуучусу Нурбек кызы Акмарал алды. Анын баллы — 229.

Бишкек шаары – 28

Ош шаары — 3

Чүй облусу – 6

Ош облусу – 2

Талас облусу – 2

Баткен облусу – 6

Ысык-Кѳл облусу – 4

Нарын облусу – 1

Жалал-Абад облусу -1

Азыркы учурда ар кандай себептер менен мурдагы эки этапка катыша албаган бүтүрүүчүлѳр ЖРТга тест тапшырышты (2020-жылдын 13-14-июлунда), алардын саны 700гѳ жакын. Акыркы этаптын жыйынтыгы боюнча эң жогорку упайга ээ болгон бүтүрүүчүлѳр болсо, «Алтын сертификатка» ээ болгон тизмеге 2020-жылдын 17-июлунда  кошумча киргизилет.

Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлиги ЖРТда эң жогорку упай алган, сапаттуу билимге эгедер мектеп бүтүрүүчүлөрүн,  окуткан агай-эжекелерин, ата-энелерин куттуктайт жана алардын окууларына ийгиликтерди каалайт.

ЖРТда эң жогорку упай алган 53 бүтүрүүчүнүн тизмеси:

Аты-жөнүОкуган мектебиРайонуУпайы
1Нурбек кызы АкмаралЭ. Мурзаев атындагы орто мектебиАлай району229
2Нуртилек Тобокелов«Манас Ата-Себат» лицейиТалас шаары228
3Намыс ИдырысовЭ. Керимгазиев атындагы орто мектебиЫсык-Көл району228
4Чолпон АбдисухановаКадамжайский лицейКадамжай району228
5Тимур Сулаймонов«Газпром Кыргызстан» мектебиОктябрь району, Бишкек227
6Айзат ТопчубаеваАю Парпиев атынданы мектеп-гимназиясыНокоат району226
7Пягай Наён№12 мектеп-гимназиясыСвердлов району, Бишкек226
8Асият РахматоваА. Пушкин атындагы №17 мектеп-гимназиясыОктябрь району, Бишкек225
9Нурлан Сапармурат«Кут билим» окуу-тарбия комплексиАламүдүн району225
10Фотимахон Журабоева«Давха» орто мектебиСвердлов району, Бишкек225
11Камила УланбековаКыргыз-түрк Анадолу лицейиЛенин району, Бишкек224
12Сабырбек Маликов Кадамжай «Семетей» лицейиКадамжай району224
13Эркин НусуровЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек224
14Азамат Бекбаев№3 мектеп-гимназиясыЛейлек району223
15Аян Исабеков№26 гимназия-комплексиОктябрь району, Бишкек223
16Саламатбек Мамбеткадыров«Креатив-Таалим» билим берүү комплексиОктябрь району, Бишкек223
17Элмирбек ОрмоновЖ. Атабаева атындагы №35 орто мектебиОш шаары223
18Белек АязбековЕ. Б. Якир атындагы №61 Физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек223
19Артур Кызалаков№67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиСвердлов району, Бишкек223
20Сардар ДогдурбекА. Токомбаев атындагы №24 орто мектебиБиринчи май району, Бишкек223
21Ержан ЖанузаковХ. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейиКаракол шаары223
22Тулендыбаев Мухаммед-СалихЧ. Айтматов атындагы кыргы-түрк лицейиСвердлов району, Бишкек223
23Самар КанатовА. Карымшаков атындагы №6 орто мектебиТүп району222
24Жоомартмырза МаратовХ. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейиКаракол шаары222
25Деревянко Анастасия№70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиБиринчи май району, Бишкек222
26Лола УмароваТокмок «Үмүт» жалпы билим берүү лицейиТокмок шаары221
27Мурат Боронбаев№ 67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиСвердлов району, Бишкек221
28Те Анастасия№6 мектеп-гимназиясыЖайыл району жана Кара-Балта шаары221
29Нурадил Матараимов№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиЛенин району, Бишкек221
30Вороненко Иван№1 мектеп-гимназиясыСокулук району221
31Адель АскарбековаЕ. Б. Якир атындагы №61 Физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек221
32Барсбег КубанычбековЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек221
33Чоро уулу Нурдин «Манас» лицей-интернатыТалас району221
34Бегаим Абыкеева№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиЛенин району, Бишкек220
35Умай Дыйканбаева№70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиБиринчи май району, Бишкек220
36Марат Дононбаев№13 мектеп-гимназиясыЛенин району, Бишкек220
37Өмүрбек уулу МарселКадамжай «Семетей» лицейиКадамжай району220
38Уланбек кызы АгелинаЧ. Айтматов  атындагы №1  Новопавловка окуу-тарбия комплексиСокулук району220
39Умиджон ИдрисовКадамжай «Семетей» лицейиКадамжай району220
40Ырыскелди КурманбековКурманбек баатыр атындагы №15 кыргыз-түрк лицейиЖала-Абад шаары220
41Элиза ДоскожоеваЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек220
42Перизат ИбрагимоваБаткен облустук гимназия-жатак-мектебиБаткен шаары220
43Айназик КоногалиеваК. Керималиев атындагы орто мектебиАт-Башы району220
44Амир УлановЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек220
45Искендер НосиновЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек220
46Тилек ЭминовОш «Сема» лицейиОш шаары220
47Гавхарой ХашимоваЕ. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейиБиринчи май району, Бишкек220
48Бакыт ЫрысовБ. Алыкулов атындагы №38 орто мектебиОш шары219
49Теӊгиз ТурдукуловИ. Раззаков атындагы КМТУнун лицейиБиринчи май району, Бишкек219
50Дарья Томарева«Ариэл» окуу-тарбия комплексиОктябрь району, Бишкек219
51Алымбек Бакиров№31 мектеп-гимназиясыЛенин району, Бишкек219
52Нуратан Кадыров№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексиЛенин району, Бишкек219
53Санжар БактыбековВ. Ф. Марков атындагы №1 орто мектебиЧүй району219

Билим берүү жана илим министрлигинин басма сөз кызматы

 

Бөлүшүү

Комментарийлер